Bilety na „Pokot” w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 24.02 do godz.10

Mamy dla was dwa pojedyncze zaproszenia na najnowszy film Agnieszki Holland „Pokot”, nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Berlinie , do Dolnośląskiego Centrum Filmowego do wykorzystania od 24 lutego do 2 marca.

Oparty na motywach powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości" umarłych "Pokot" opowiada o emerytowanej pani inżynier mieszkającej w małej wsi w Sudetach. Janina Duszejko, wegetarianka i astrolożka, pewnej zimowej nocy znajduje zwłoki sąsiada. Okoliczności jego śmierci są bardzo tajemnicze, bo wokół ciała martwego mężczyzny widać jedynie ślady saren. Wkrótce umierać zaczynają kolejni lokalni notable. Łączy ich jedno - wszyscy byli zapalonymi myśliwymi. Policja nie jest w stanie ruszyć śledztwa z miejscowi notable, więc Janina bierze sprawy w swoje ręce i sama zaczyna badać tropy. Jest pewna, że ktoś zaczął łowy, a zwierzyną stali się miłośnicy polowań.

Scenariusz "Pokotu" reżyserka Agnieszka Holland napisała wspólnie z autorką literackiego pierwowzoru. W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Mandat, Tomasza Kota, Jakuba Gieszała i Andrzeja Grabowskiego.

Aby wygrać bilety trzeba do 24.02 do godz.10  wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Co oznacza w języku łowieckim słowo „Pokot”? 

Wygrywa  co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo. 
Zgłoś uwagę