Bilety na „Historię Roja" do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 29.02 do godz.9

Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu „Historia Roja” we wtorek 1.03 (Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych) o godz. 18 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Przedpremierowy pokaz filmu Jerzego Zalewskiego, inspirowany losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego – i innych Żołnierzy Wyklętych. To pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie żołnierzom wyklętym. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami tytułowego młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Żeby wygrać zaproszenie  trzeba do 29 lutego do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jaki stopień wojskowy miał Mieczysław Dziemieszkiewicz?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailem.
Zgłoś uwagę