Weź udział w bezpłatnych badaniach i sprawdź, czy nie masz cukrzycy

Mieszkasz we Wrocławiu i masz od 35 do 64 lat? Zapisz się na bezpłatne konsultacje oraz badania diagnostyczne w kierunku cukrzycy. Akcja organizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław”.

  • Glukometr

    Sprawdź, czy nie masz cukrzycy, źródło: pixabay.com


Celem projektu jest zmniejszenie liczby zachorowań na cukrzycę typu 2 oraz szerzenie działań edukacyjnych i profilaktycznych. Dolny Śląsk jest bowiem jednym z regionów Polski o najwyższej zapadalności na cukrzycę (6 proc. mieszkańców). Tymczasem, jak podkreślają specjaliści, wczesne rozpoznanie choroby umożliwia skuteczne jej kontrolowanie i długie życie bez powikłań.

– Niestety cukrzyca bardzo często rozpoznawana jest zbyt późno, a dostęp pacjentów do specjalistów tj. dietetyków i diabetologów bardzo ograniczony. Dodatkowo zachorowanie na COVID-19 w przypadku diabetyka, to zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne rozpoznanie cukrzycy – mówi Małgorzata Zielińska, koordynatorka projektu.

Niestety specjaliści przewidują, że do 2030 r. ponad 10 proc. Polaków będzie chorowało na cukrzycę.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do projektu „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław” może się zgłosić każdy mieszkaniec Wrocławia (i Dolnego Śląska) w wieku od 35 do 64 lat, który nie ma jeszcze rozpoznanej cukrzycy typu 2. W pierwszej kolejności należy wypełnić ankietę rekrutacyjną.

Plakat zachęcający do badań, źródło: materiały organizatora

Badania, konsultacje i edukacja

Uczestnicząc w akcji wrocławianie będą mogli skorzystać m.in.: z:

  • bezpłatnych spotkań edukacyjnych dotyczących profilaktyki cukrzycy i zdrowego trybu życia,
  • bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku cukrzycy,
  • bezpłatnych konsultacji z dietetykami i diabetologami.

Liczba miejsc ograniczona.

Projekt „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław” został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a więc udział w nim jest bezpłatny. Organizuje go Europejskie Centrum Szkoleń Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie www.wygramzcukrzyca.pl .  Zgłoś uwagę