Bezpłatna pomoc dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

Rodziny, które opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem - zarówno w okresie ciąży, jak i po jego urodzeniu - mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, pomocy psychologicznej i porad prawnych. Oferuje je Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny prowadzone przez wrocławską Fundację „Promyk Słońca”.  

  • pomoc-nieplnosprawnym-i-rodzoinom-wroclaw

    Bezpłatna pomoc dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem, fot. pixabay.com


Z bezpłatnej pomocy Dolnośląskiego Centrum Wsparcia Rodziny korzystać mogą osoby z całego regionu. W ośrodku każda rodzina opiekująca się niepełnosprawnym dzieckiem, jest pod stałą opieką doradcy-terapeuty, który opracowuje indywidualny plan wsparcia, uwzględniający jej sytuację i potrzeby.

– Prowadzimy konsultacje lekarskie, psychologiczne, także grupy wsparcia. Nasi specjaliści udzielają informacji o rozpoznanej wadzie, dalszym postępowaniu i rokowaniach. Oferujemy też pomoc psychologiczną – mówi Anna Grabowska z Fundacji „Promyk Słońca” prowadzącej Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny. – Ponadto współpracujemy z dolnośląskimi szpitalami, poradniami rodzinnymi, ośrodkami pomocy społecznej i adopcyjnymi oraz hospicjami. I jeżeli jest taka potrzeba, kierujemy do nich poszczególne rodziny, koordynując wsparcie – dodaje.

Czytaj też: „Szukamy ludzi wielkiego serca”. Jak zostać rodziną zastępczą?

W Dolnośląskim Centrum Wsparcia Rodziny można uzyskać także porady społeczno-prawne, w tym informacje na temat świadczeń, sytuacji prawnej, jak i pomoc w przygotowaniu pism i urzędowych wniosków.

źródło: Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny

 

Kontakt do Centrum Wsparcia Rodziny

Zgłosić się do Centrum można dzwoniąc pod numer tel. 605 505 825 lub pisząc maila na adres: dcwr@promykslonca.pl .

Więcej informacji na stronie Fundacji „Promyk Słońca”.Zgłoś uwagę