wroclaw.pl strona główna Wrocław BEZ przemocy - kampania 2022 Bez przemocy - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław BEZ przemocy
  3. Nie jest łatwo być rodzicem

Który rodzic nie chciałby być dobrym rodzicem? Najlepszym? Takim, jakiego naprawdę potrzebuje jego dziecko. Być kochającym, czułym, wyrozumiałym, słuchającym, cierpliwym, rozumiejącym, troskliwym, zaradnym, towarzyszącym dziecku w jego rozwoju, wspierającym... a jednocześnie umiejącym zrobić tak, żeby nie było problemów z rannym wstawaniem, sprzątaniem pokoju, kłótniami, siedzeniem w telefonie...

A który rodzic uważa, że mu się udaje? Że już wie, umie, radzi sobie?

Dla jednych, drugich i dla trzecich – czyli tych, którzy w ogóle się nie zastanawiają, jakimi rodzicami są – bo po prostu są i już –przygotowaliśmy kilka podpowiedzi do tego, jak można być rodzicem taki, którego potrzebują nasze dzieci.

Jak pomóc małemu dziecku wyjść ze złości? Jak się zatrzymać w swojej złości na dziecko? Jak wspierać dziecko w uczeniu sięwłasnych granic? Jak wspierać poczucie własnej wartości u dziecka. Co robić z agresywnymi zabawami dzieci? Jak i kiedywprowadzać telefon i komputer w życie dziecka?

Oto kilka pytań, które sobie postawiliśmy i na które próbujemy odpowiedzieć razem z psycholożkami Dorotą Blumczyńską i Karlą Orban. Zapraszamy do skorzystania.

Powrót na portal wroclaw.pl