Będzie remont torowiska przy Dolmedzie. To ważny łącznik dla TAT

W lutym 2021 r. ruszy remont torowiska wzdłuż ul. Złotoryjskiej obok Dolmedu. W tym miejscu znajdzie się łącznik pomiędzy ul. Legnicką i trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór.


Roboty są skoordynowane z budową TAT, nadzorowaną przez inną miejską spółkę – Wrocławskie Inwestycje. MPK do przeprowadzenia swoich prac wykorzysta moment, w którym tramwaje – z uwagi na prace trwające na ulicy Robotniczej – i tak nie mogą kursować wzdłuż bloków przy ul. Złotoryjskiej.

Właśnie ogłoszono przetarg na prace, które planowo mają ruszyć w lutym.

– Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem – podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder. – To oznacza to mniejszy hałas generowany przez tramwaje. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków.

Koniec prac na ul. Złotoryjskiej zbiegnie w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Przewoźnik zacznie swoje prace tam, gdzie swoje roboty kończą robotnicy pracujący przy TAT – czyli tuż za skrzyżowaniem torów z ulicą Strzegomską. Ono także będzie wyremontowane. Zakres planowanych robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.

 Jak będzie przebiegać remont torowiska? /mat. prasowe

 Zgłoś uwagę