Będzie droga rowerowa na Grabiszyńskiej

ZDiUM ogłosił przetarg na budowę dwóch fragmentów drogi rowerowej na ul. Grabiszyńskiej. Powstanie między pl. Legionów a ul. Zaporoską i dalej aż do skrzyżowania z Żelazną. To bardzo istotna inwestycja dla rowerzystów.


Grabiszyńska to ruchliwa arteria, pełna samochodów i mocno zabudowana. Do tej pory nie miała drogi rowerowej. Rowerzyści musieli poruszać się albo po jezdni między samochodami albo nielegalnie po chodniku. Teraz ma się to zmienić. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i budowę dróg i pasów dla rowerzystów. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 - Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie wyznaczona po stronie południowej ul. Grabiszyńskiej. Dzięki niej rowerzyści w sposób ciągły będą mogli dojechać do pl. Legionów – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w Urzędzie Miejskim.

Dokumentację do zadania przygotowała firma Elektrotim S.A. Według niej inwestycja obejmuje budowę drogi rowerowej z betonu asfaltowego – dł. ok. 2 006,00 metrów, budowę ciągów pieszo-rowerowych, o długości 120 metrów,  przebudowę istniejących przejść dla pieszych, przebudowę chodników z płytek/kostki betonowej, przebudowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę odwodnienia, przebudowę oświetlenia oraz wycinkę i nasadzenia zastępcze roślinności.

Trasa rowerowa połączy centrum Wrocławia z Gajowicami i Grabiszynem. Inwestycja powinna być gotowa po ośmiu miesiącach od podpisania umowy, czyli najpewniej w połowie 2018 roku. Zgłoś uwagę