Autobusy Flixbus wracają na trasy

Od 28 maja FlixBus Polska wznawia działalność na wybranych trasach krajowych i międzynarodowych. Bilety na połączenia m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Berlina, Hamburga czy Amsterdamu dostępne są już w systemie rezerwacyjnym.

 • Autobusy Flixbus wracają na trasy od 28 maja. fot. Flixbus


– W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie – zapowiedział podczas konferencji prasowej online Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Ponad 30 europejskich miast

W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce i 19 w Niemczech i Holandii. Wśród głównych kierunków krajowych znajdą się Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów i Przemyśl. Natomiast w Niemczech i Holandii: Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn, Amsterdam.

– Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – dodaje Leman.

Dodatkowo, 28 maja ruszą także wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa, dzięki czemu będą one uzupełnieniem oferty polskiej – z jedną przesiadką będzie można dostać się m.in. do Monachium, Frankfurtu n. Menem, Lipska czy Stuttgartu. Polska i Niemcy to kolejne rynki FlixBusa, na których spółka wznawia działalność operacyjną. Wcześniej w tym miesiącu pierwsze kursy krajowe FlixBusa wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.

Podwyższone wymogi bezpieczeństwa w autobusach

Flixbus wznawia połączenia i wprowadza standardy bezpieczeństwa. – Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład - wyjaśnia Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility.

Podróżowanie w czasach epidemii

Flixbus w czasach epidemii wprowadza w swoich pojazdach następujące zasady:

 • Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.
 • Zwiększona częstotliwość wymiany filtrów klimatyzacji, częstsza wentylacja wnętrza.
 • Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży FlixBusem.
 • Cyfrowa kontrola biletów i bezdotykowa inspekcja dokumentów przy wejściu na pokład.
 • Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu. Wejście na pokład odbywa się wyłącznie środkowymi drzwiami, a środek dezynfekujący będzie udostępniony przez przewoźnika.
 • Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu pojazdu wyłącznie pod nadzorem personelu FlixBusa z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.
 • Dostępna do rezerwacji odpowiednio zmniejszona liczba miejsc w pojazdach zgodnie z wymogami obowiązującymi w danym kraju.
 • Wyłączenie z możliwości rezerwacji i zajmowania miejsc w pierwszym rzędzie bezpośrednio za kierowcą.
 • Kierowcy i personel stacyjny FlixBusa wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (m.in. maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji).
 • Tymczasowe zamknięcie toalet pokładowych (zapewnione dodatkowe postoje).
 • Punkty stacjonarne FlixBus wyposażone w dodatkowe przesłony oddzielające pasażerów i pracowników, obowiązują limity osób mogących przebywać jednocześnie w punkcie.

Linie FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja 2020:

057 Szczecin – Berlin
Szczecin główny – Berlin Tegel – Berlin ZOB

1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane
Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane

N1360: Medyka – Brema
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema

N20: Medyka – Amsterdam
Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Drezno – Chemnitz – Giessen – Siegen – Bergisch Gladbach – Leverkusen – Dusseldorf – Duisburg – Amsterdam

N1320: Warszawa – Bonn
Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn

1322: Warszawa – Hamburg
Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – HamburgZgłoś uwagę