Autobus MPK na WOŚP wylicytowany. Za rok znów wesprze orkiestrę

26 300 zł – taką kwotę zebrało wrocławskie MPK dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddając na licytację jeden ze swoich autobusów Volvo. Pojazd trafi do firmy ACROPOL z Kalisza.

  • WOŚP 2021. Autobus MPK Wrocław wylicytowano za 26 300 zł /fot. PB

    WOŚP 2021. Autobus MPK Wrocław wylicytowano za 26 300 zł /fot. PB


– Autobus Volvo trafia do Kalisza, gdzie będzie tylko przez rok. Za rok znów zostanie wystawiony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Cieszy mnie to, bo jest to dowód, że znaleźliśmy człowieka o głębokim portfelu i wielkim sercu. I o to chodzi w WOŚP, żeby szukać ludzi o wielkim sercu – powiedział w piątek (5 marca) przed południem Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Sam wiem doskonale, jak ważna jest to inicjatywa. Kilkanaście dni temu byłem w szpitalu i przechodziłem COVID-19. Urządzenia z logo WOŚP pozwoliły mi na powrót do zdrowia. To może dotyczyć każdego z nas bez względu na wiek.

Niskopodłogowy autobus VOLVO 7000 o numerze bocznym 7004 służył wrocławianom przez siedemnaście lat. W nawiązaniu do jego oznaczenia przewoźnik ustalił cenę wywoławczą na 70,04 zł. Pojazd wylicytowała firma Spedycja i Transport ACROPOL, która właśnie odebrała go z zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej.

WOŚP 2021. Przechodni autobus do licytacji

– Autobus w przyszłym roku przekażemy do dalszej licytacji. Chcemy realizować tranposrty charytatywne dla potrzebujących. Wyślemy zapytania do instytucji publicznych czy będzie zapotrzebowanie na transport. Zobaczymy, kto się odezwie. Od samego początku mieliśmy plan, wiedzieliśmy w jakim celu go kupujemy. Ten autobus to puchar przechodni – Maksymilian Jędraszek z firmy ACROPOL wyjaśnia, dlaczego firma wylicytowała pojazd.

Wylicytowany autobus oklejony jest serduszkami WOŚP z cyfrą 29 nawiązującą do 29. finału. Zorganizowano go 31 stycznia pod hasłem „Finał z głową” – dla zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

MPK, prócz autobusu Volvo, przekazało na orkiestrową aukcję także znaki drogowe zakazujące mijania się tramwajów. Firma zdemontowała je ze świeżo wyremontowanego skrzyżowania ulic Kołłątaja i Piłsudskiego, które do niedawna stanowiło wąskie gardło. Tablice nie były już potrzebne, bo w ramach prac udało się zapewnić odpowiednią odległość między przeciwległymi torami. Znaki osiągnęły cenę 1675 złotych.

Inną aukcją WOŚP z transportowym motywem była licytacja pióra przekazanego przez prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera. Podpisał nim umowę na zakup niskopodłogowym tramwajów dla Wrocławia. Zostało sprzedane za 2025 zł. Łącznie MPK zebrało podczas licytacji dla WOŚP 34 723,50 zł.Zgłoś uwagę