Apel WTS Sparty odnośnie kupna biletów z nielegalnych źródeł

WTS Betard Sparta Wrocław informuje, że podczas niedzielnego meczu po raz kolejny pojawiły się problemy związane z działalnością tak zwanych „koników”, czyli osób nielegalnie sprzedających bilety. Kilkunastu kibiców zostało oszukanych i nie mogło uczestniczyć w spotkaniu. 


Niestety, działalność tzw. „koników” zdecydowanie uderza w dobry wizerunek klubu, a cierpią na tym także kibice. Kilkanaście osób zostało zawróconych przy wejściach na sektory przed niedzielnym starciem z Get Well Toruń, gdyż podczas rutynowej kontroli okazało się, że nabyli oni bilety z nielegalnych źródeł, zwykle wskazując osoby stojące w pobliżu stadionu, które zaoferowały im wejściówki.

Jak się okazuje, w wielu przypadkach takie wejściówki są podrabiane lub po prostu duplikowane, w związku z czym kilku osobom sprzedawany jest ten sam bilet. Betard Sparta informuje, że jako organizator wydarzenia nie jest w stanie pomóc w takiej sytuacji, a oszukany kibic traci zarówno swoje pieniądze, jak i możliwość obejrzenia meczu.

Przypomnijmy, zgodnie z artykułem 133 Kodeksu Wykroczeń: „Kto nabywa w celu odsprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. Karalne jest także „usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo w tym procederze”.

Warto zatem pamiętać, aby nabywać bilety tylko z oficjalnych źródeł, najlepiej tych podanych na stronie internetowej organizatora danego wydarzenia. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie staniemy się ofiarami oszustwa. Dochody ze sprzedaży biletów to także istotna część budżetu klubu, zatem kupując wejściówki z nielegalnych źródeł, nie wspieramy naszej drużyny.

Klub WTS Sparta prosi także, aby osoby, które zostały poszkodowane w trakcie niedzielnego spotkania, zgłosiły oszustwo na policję.Zgłoś uwagę