Amazon zatrudni 500 osób

Ponad 500 nowych, stałych miejsc pracy, co do końca 2016 r. - takie są plany Amazona pod Wrocławiem.


Centrum logistyczne koncernu Amazon pod Wrocławiem, uruchomione nieco ponad roku temu, w tym roku planuje intensywny rozwój.

- Zamierzamy utworzyć tu ponad 500 nowych, stałych miejsc pracy, co do końca 2016 r. zwiększy liczbę pracowników zatrudnionych na pełen etat do ponad 3 tys. – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon Poland. - Znacząca liczba tych stanowisk będzie wymagała wysokich kwalifikacji między innymi w obszarach IT, inżynierii, finansów, HR i logistyki.

Otwarte rekrutacje dostępne są już na stronie Amazona. Ścieżka kariery oferowana przez Amazon w Europie daje możliwości rozwoju osobom o doświadczeniu, umiejętnościach i wykształceniu z każdej dziedziny i na wszystkich poziomach. Wiele stanowisk wymaga wyższego wykształcenia i biegłej znajomości kilku języków, podczas gdy do pracy na innych doświadczenie nie jest konieczne – pracownicy zostają przeszkoleni z zakresu umiejętności niezbędnych w pracy na danym stanowisku.

Amazon oferuje swoim pracownikom m.in. prywatną opieką medyczną, ubezpieczenie na życie, codzienny gorący posiłek za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu bez względu na staż zatrudnienia, bezpłatny dojazd do pracy z wybranych miejsc w obu regionach oraz innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, umożliwiający pracownikom lepszy wybór i rozwój przyszłej kariery zawodowej.

W ramach tego programu Amazon pokrywa 95 proc. kosztów edukacji osób pracujących w Amazon co najmniej rok. Uczestnicy programu mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach trwających nawet cztery lata. Osoby biorące udział w programie mogą wybierać spośród najbardziej poszukiwanych specjalizacji, takich jak między innymi: nauka języków, projektowanie komputerowe, technologia maszyn, pielęgniarstwo oraz wiele innych.

 Aby dowiedzieć się więcej na temat pracy w Amazon i możliwości rozwoju kariery, można odwiedzić stronę internetową. 

- Oprócz osób zatrudnianych na pełny etat,  w ciągu roku we Wrocławiu zatrudniamy też kilka tysięcy pracowników sezonowych – dodaje Marzena Więckowka. – Jest to konieczne zwłaszcza w szczycie sezonów zakupowych takich jak czas przed Bożym Narodzeniem czy też przed Walentynkami. Wówczas takie osoby znajdują pracę na około dwa miesiące. 

Po rekordowej liczbie 10 tys. nowych miejsc pracy utworzonych w całej Europie w 2015 r., Amazon ogłosił, że zamierza utworzyć w tym roku w sumie kilka tysięcy kolejnych stanowisk. Obecnie załoga koncernu liczy sobie 40 tys. osób. Nowych pracowników zamierza zatrudnić również w pozostałych polskich oddziałach - w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, biurze AWS w Warszawie oraz centrum logistycznym w Poznaniu.  Od 2014 r. Amazon zainwestował ponad 2 mld zł w Polsce, w tym blisko połowę tej kwoty we Wrocławiu. Inwestycje te będą kontynuowane w 2016 roku.Zgłoś uwagę