wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapraszamy na kolejny spacer z serii Akademicki Wrocław: Z wizytą w Akademii Muzycznej!

Z okazji 70-lecia Akademii Muzycznej, zapraszamy do zwiedzenia gmachu Uczelni!

Reklama

 

Zapraszamy na kolejny spacer z serii Akademicki Wrocław, który odbędzie się 15.12.2018 r. i będzie nosił tytuł:

,,Akademicki Wrocław. Z wizytą w Akademii Muzycznej”

 

Miejsce zbiórki:  

hol budynku E Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego ul. Zelwerowicza 9-11

Termin:  15.12.2018 r.

Czas trwania spotkania:  godz. 10.00-12.00

Liczba uczestników:  40 osób

Wrocławska uczelnia muzyczna powstała w 1948 r. jako Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna, która w 1981 r. została przekształcona w Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Akademia jest jedyną w regionie uczelnią kształcącą profesjonalnych artystów muzyków w zakresie wykonawstwa muzyki instrumentalnej (w tym jazzowej i estradowej), wokalistyki, kompozycji i teorii muzyki, dyrygentury, muzykoterapii, edukacji muzycznej, chóralistyki oraz muzyki kościelnej.

Autor zdjęcia: Lech Kwartowicz

 Ogromne znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju uczelni ma stałe nawiązanie do bogatej tradycji muzyczneji naukowej, tworzonej przez kilka pokoleń wybitnych, wrocławskich twórców oraz naukowców. Tradycja i nowoczesność przeplatają się nie tylko w działalności dydaktycznej, naukowej i artystycznej Akademii, lecz również w jej przestrzeniach, gdzie obok zabytkowych budynków i bogato zdobionych wnętrz, funkcjonują nowoczesne, przestronne sale dydaktyczne, wykładowe oraz powstała w 2016 r. sala koncertowa.

W obecnym roku akademickim 2018/2019 Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu obchodzi Jubileusz 70-lecia. Z tej okazji uczelnia przygotowała bogatą ofertę artystyczno-naukową adresowaną do szerokiego grona odbiorców, którzy chętnie uczestniczą w koncertach, festiwalach, spektaklach, konferencjach czy muzycznych spotkaniach z artystami.

Autor zdjęcia:Wiktor Rzeżuchowski

Trasa akademickiego spaceru rozpocznie się wizytą w nowej części kampusu (budynek E przy ul. Zelwerowicza 9-11), która została oddana do użytku w 2016 roku. Pierwszym miejscem, jakie będziemy zwiedzać będzie Sala Koncertowa – tętniące życiem serce uczelni  – w której regularnie organizowane są koncerty studentówi pedagogów, otwarte dla wrocławskiej publiczności. Następnie przestronnymi korytarzami przejdziemy do kolejnych części obiektu, w których znajdują się nowoczesne sale dydaktyczne położone w sąsiedztwie Sali Koncertowej – Sala Baletowa, Sala Organowa oraz Sala Audytoryjna. Każda z sal posiada swoja specyfikę oraz inne przeznaczenie, co pokazuje szerokie spektrum działań artystycznych i dydaktycznych realizowanych Akademii Muzycznej.

Podążając dalej spacerowym krokiem odwiedzimy siedzibę Katedry Muzyki Jazzowej mieszczącą się w budynku D kampusu, w którym zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć odrestaurowany obiekt położony na terenie dawnej Fabryki Boscha oraz zajrzą w zakamarki ukrytych dziedzińców uczelni.

Autor zdjęcia: Lech Kwartowicz

Akademicki spacer po kampusie Akademii Muzycznej zakończy zwiedzanie zabytkowych sal znajdujących się w głównym gmachu uczelni przy pl. Jana Pawła II (w budynku A), po którym oprowadzi zwiedzających JM Rektor Akademii Muzycznej prof. Grzegorz Kurzyński pokazując spacerowiczom wnętrza swojej Kancelarii, Sali Kominkowej oraz Sali Senatu.

Plan wycieczki

godz. 10.00 –  zbiórka przy wejściu głównym do budynku E Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego - ul. Zelwerowicza 9-11 (hol główny budynku)

godz. 10.05-10.30 – spotkanie z JM Rektorem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego prof. Grzegorzem Kurzyńskim, zwiedzanie Sali Koncertowej

godz. 10.30-11.10 – zwiedzanie sal dydaktycznych w budynku E (min. Sali Baletowej, Sali Organowej, Sali Audytoryjnej)

godz. 11.10 – zwiedzanie siedziby Katedry Muzyki Jazzowej

godz. 11.30-12.00 – zwiedzanie zabytkowych wnętrz w głównym gmachu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego (Rektoratu, Sali Kominkowej, Sali Senatu)

Zapisy na wycieczkę pojawią się na stronie wca.wroc.pl w poniedziałek 10 grudnia 2018r. o godzinie 9:00

ZAPISY DOSTĘPNE POD ADRESEM:

[WSZYSTKIE MIEJSCA ZAREZERWOWANE]

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY-LINK

 Limit miejsc: 40

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej!! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno i nie zapisywaniu się po kilka razy w obawie, że formularz nie zadziałał - takie zachowanie blokuje możliwość zapisu innym osobom.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także stronę Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego ww.amuz.wroc.pl oraz na Stronę na Facebooku

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Monika Płoszaj  tel.: +48 71 770 20 04[email protected]

Adam Żygadło   tel.: +48 71 798 13 14[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl