wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zaczynasz rok akademicki? Pomyśl o nagrodach! Zapraszamy do konkursu Wrocławska Magnolia.
Wysokość nagrody pieniężnej dla laureatów może wynieść nawet 10 tys. zł. materiały organizatora
Wysokość nagrody pieniężnej dla laureatów może wynieść nawet 10 tys. zł.

„Wrocławska Magnolia” – konkurs na najlepszą pracę magisterską, poświęconą zagadnieniom poprawy jakości życia wrocławian.

Reklama

Kto może wziąć udział we Wrocławskiej Magnolii?

Konkurs adresowany jest do studentów wrocławskich uczelni (publicznych i niepublicznych), którzy w pracach magisterskich podejmują tematykę poprawy szeroko rozumianej jakości życia wrocławian (ochrona środowiska naturalnego i zdrowia człowieka, zagospodarowanie terenów zielonych). Organizatorem Konkursu jest Prezydent Wrocławia, w imieniu którego działa Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi. Celem jest wsparcie najzdolniejszych absolwentów wrocławskich uczelni oraz popularyzacja i praktyczne wykorzystanie wyników najlepszych prac dyplomowych przez Urząd Miejski Wrocławia oraz jednostki organizacyjne Gminy Wrocław.

Co warto wiedzieć o Wrocławskiej Magnolii?

Wysokość nagrody pieniężnej dla laureatów może wynieść nawet 10 tys. zł.

Konkurs przeprowadzany jest corocznie i jego celem jest wsparcie najzdolniejszych absolwentów wrocławskich uczelni. Nagradzając prace dyplomowe, Miasto docenia talent i rzetelną pracę zdolnych młodych ludzi, zachęcając ich tym samym do związania swojej przyszłości z Wrocławiem.

Oceny prac konkursowych dokonuje specjalnie powołana komisja konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele komórek organizacyjnych urzędu oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a w jej obradach uczestniczą przedstawiciele wrocławskiego środowiska akademickiego. Komisja przedstawia Prezydentowi nominacje do nagród.

Każda z wrocławskich uczelni ma prawo zgłosić do konkursu maksymalnie pięć prac dyplomowych spełniających następujące warunki:

  • zostały obronione w roku akademickim poprzedzającym rok akademicki, w którym konkurs został ogłoszony i w którym upływa termin nadsyłania prac konkursowych,
  • uzyskały co najmniej ocenę dobrą,
  • poruszają zagadnienia poprawy szeroko pojętej jakości życia wrocławian, a w szczególności ochrony środowiska naturalnego - w tym głównie redukcji emisji dwutlenku węgla - jak również ochrony życia i zdrowia człowieka oraz zagospodarowania terenów zielonych w mieście, a proponowane rozwiązania muszą być możliwe do zastosowania z korzyścią dla mieszkańców miasta.

Zasady konkursu zostały określone w zarządzeniu nr 9201/13 Prezydenta Wrocławia z 25.11.2013 r.

Edycja 2016/2017 była już XIV-stą edycją. Komisja wyróżniła w niej 8 prac magisterskich. Suma nagród wyniosła 41 tys. zł.Sprawdź też inne konkursy na prace magisterskie: http://www.wroclaw.pl/pokazne-nagrody-w-konkursach-na-prace-magisterskie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl