wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wręczenie nagród laureatom XIII edycji konkursu Wrocławska Magnolia
Komisja Konkursowa przyznała w tym roku dwa pierwsze miejsca i nagrody po 9 tys. zł. www.wroclaw.pl
Komisja Konkursowa przyznała w tym roku dwa pierwsze miejsca i nagrody po 9 tys. zł.

W pięknej scenerii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, we wtorek 24 maja 2016 roku o godz. 12.00, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Wrocławska Magnolia”.

Reklama

Kto zakwalifikował się do konkursu Wrocławska Magnolia?

Do tegorocznej edycji konkursu zostały zakwalifikowane 33 prace magisterskie dotyczące poprawy szeroko pojętej jakości życia wrocławian, spośród których  komisja konkursowa (składająca się z przedstawicieli magistratu oraz Rady Miejskiej Wrocławia) wyłoniła 9 najlepszych prac.

Kto wygrał w konkursie Wrocławska Manoglia?

Komisja Konkursowa przyznała w tym roku dwa pierwsze miejsca i nagrody po 9 tys. zł. Pierwszą z nich otrzymała pani Katarzyna Kobierska z Uniwersytetu Przyrodniczego, która w swojej pracy „Koncepcja projektowa zagospodarowania wód opadowych na pl. Piłsudskiego we Wrocławiu” zwróciła  uwagę na ważny problem związany z gospodarką wodną w rozrastających się aglomeracjach miejskich oraz zaproponowała jego rozwiązanie. Pierwsza nagroda przypadła również Pani Zofii Muszyńskiej z Politechniki Wrocławskiej za pracę poruszającą temat docieplania obiektów zabytkowych.

Według Komisji Konkursowej na drugie miejsce i nagrody w wysokości 6 tys. zł zasłużyła pani Ewa Olejnik, absolwentka Politechniki Wrocławskiej autorka pracy dotyczącej możliwości wdrożenia działań rewitalizacyjnych na Wrocławskich osiedlach mieszkaniowych wzniesionych w technologiach uprzemysłowionych oraz  Pani Rohini Trojanowska z Uniwersytetu Przyrodniczego autorka koncepcji iluminacji Cmentarza Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej.

Kto został wyróżniony w konkursie Wrocławska Magnolia?

Komisja konkursowa wyróżniła aż 5 prac. Dwie z nich- należące  do absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, oscylowały wokół tematu bezpieczeństwa. Pan Karol Ignaszak poruszył aktualny problem integracji społecznej Wrocławskich Romów w kontekście bezpieczeństwa społecznego miasta. Natomiast Pani Jolanta Jarosławska zainteresowała członków komisji pracą poruszającą zagadnienie wpływu rozwoju ruchu lotniczego w Porcie Lotniczym na bezpieczeństwo lotniska i działalność miasta Wrocław.

Według komisji na wyróżnienie zasłużyły także trzy absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wśród nich znalazła się Pani Małgorzata Downarowicz, która zaprojektowała kostkę relaksacyjną. To niewielkie, interaktywne urządzenie wykorzystane jako element wyposażenia oddziału pediatrycznego ma pomóc dzieciom w przystosowaniu się do warunków szpitalnych i tym samym wspomóc ich leczenie i rekonwalescencję.

Jury zainteresował także projekt ortezy autorstwa Pani Pauliny Szarejko, która podjęła ważny ale zapomniany temat obuwia ortopedycznego. Obuwie projektu pani Pauliny o unowocześnionym wyglądzie, dopasowane idealnie do potrzeb indywidualnego użytkownika i wykonanego z ogólnie dostępnych materiałów można wyprodukować za pomocą drukarki 3D.

Ostatnia z wyróżnionych prac zatytułowana „Sen o Wrocławiu, czyli założenie mieszkalno-kulturalne na wyspie Bielarskiej we Wrocławiu” stanowi projekt zabudowy składającej się z pięciu połączonych ze sobą na różnych wysokościach budynków, przestrzeni publicznej, bulwaru nadrzecznego oraz doków barek mieszkalnych. Zadaniem autorki, autorstwa Pani Aleksandry Przybyły, zaproponowany przez nią sposób kształtowania się tkanki miejskiej  jest alternatywą ratująca środowisko miejskie oraz tereny przyległe przed zalaniem gęsta zabudową. Łączna wartość nagród w tegorocznej edycji konkursu wyniosła 40 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl