wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w rankingu szanghajskim
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w rankingu szanghajskim

Niedawno ukazał się najnowszy ranking szanghajski, w którym w dwóch obszarach food science and technology oraz veterynary science kolejno, na 186. i 190., miejscu uplasował się Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Reklama

To historyczne notowanie dla Uniwersytetu Przyrodniczego, gdyż w poprzednim zestawieniu (rok 2017), w obszarze food science and technology, wrocławska uczelnia zajęła dopiero 255. miejsce wśród 300 najwyżej ocenianych uczelni na świecie. Zatem w rok UPWr zanotował niezwykle duży skok na 186. miejsce.

Po raz pierwszy w rankingu szanghajskim znalazły się także nauki weterynaryjne, a tam Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWr ulokowano na 190. miejscu.

Czym jest Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata, potocznie nazywany szanghajskim? To analiza kadry naukowej i studentów poszczególnych uczelni globu pod kątem zdobywania nagród w znaczących konkursach naukowych, liczby cytowań i publikacji w najważniejszych czasopismach naukowych. W rankingu, oprócz całościowej oceny uczelni, uwzględniane są także konkretne obszary badawcze, dlatego też UPWr pojawił się w kategoriach food science and technology i veterynary science.

W najnowszym światowym rankingu szanghajskim (ogólna ocena) pierwsze miejsce zajął Harvard University, natomiast najlepsza europejska uczelnia – University Cambridge – znalazła się na trzeciej pozycji.

Opracowując najnowsze zestawienie, analizowano dane z lat 2012-2016.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl