wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Stypendia dla niepełnosprawnych studentów PWr
Stypendia dla niepełnosprawnych studentów PWr

Ponad 100 studentów PWr z niepełnosprawnością otrzymało stypendia za osiągniecia w nauce. Nagrody przyznało Stowarzyszenie Absolwentów uczelni, a środki pochodzą m.in. z licytacji i datków zebranych w trakcie Charytatywnego Balu Rektora.

Reklama

Stypendia podzielono na kilka kategorii, w zależności od średniej uzyskanej na koniec semestru zimowego. W sumie laureaci otrzymali wsparcie finansowe w wysokości od 1 500 do 3 000 zł. Najwyższe stypendia trafiły do studentów, którzy uzyskali wynik 5.0 lub wyżej. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, nie zorganizowano uroczystości przyznania wyróżnień. Laureaci otrzymali list gratulacyjny.

– Jestem z was dumny, bowiem jako Pełnomocnik JM Rektora, opiekujący się od piętnastu lat naszymi studentami z orzeczoną niepełnosprawnością, mam świadomość, że te wspaniałe wyniki w nauce są często osiągane przy równoczesnych zmaganiach z dotykającymi Was przeciwnościami losu – czytamy w liście Jerzego Borowca.

Łącznie na stypendia przeznaczono ponad 225 tys. zł. Środki pochodzą z aukcji i datków zebranych podczas Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej, a także z wpłat dokonanych przez darczyńców w ciągu roku oraz akcji Nocne Listowanie, która w grudniu odbyła się na uczelni.

Stypendia przyznawane od 15 lat

Stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami przyznawane są na PWr od 2006 r. Uczelnia realizuje także szereg projektów, które pomagają im w dostępie do wiedzy.

Przykładowo, w ubiegłym roku, PWr otrzymała 14 mln zł na realizację projektu „Uczelnia dostępna”. Pieniądze przeznaczone zostaną na likwidację barier architektonicznych oraz na szkolenia, podczas których będzie można zdobyć podstawową wiedzę na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych i warsztaty z zakresu pracy z osobami niepełnosprawnymi w procesie dydaktycznym.

Na uczelni istnieje też Laboratorium Tyfloinformatyczne PWr, w którym niepełnosprawni studenci mogą korzystać z literatury naukowej i materiałów dydaktycznych. Są one udostępniane na różnorodnych urządzeniach dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących, niewidomych, niedowidzących i z różnymi dysfunkcjami ruchu.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej kształci się ponad 350 studentów i piętnastu doktorantów z niepełnosprawnościami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl