wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci UWr pomogą podopiecznym Ośrodka w Jaszkotlu
Studenci UWr pomogą podopiecznym Ośrodka w Jaszkotlu

Studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zrealizują projekt „Jeden dzień w bajkowym świecie”. Pomogą oderwać się od rzeczywistości podopiecznym Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu.

Reklama

Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaszkotlu im. Jana Pawła II przy ZOL powstał w 1992 roku. Dzieci, które przebywały w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zostały objęte obowiązkiem szkolnym, stąd pomysł na Ośrodek, gdzie w miarę możliwości opiekunów i kadry pedagogicznej przygotowywane są do samodzielnego życia.

Troje studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na jednym z portali społecznościowych dostrzegło reklamę, która zachęcała do wzięcia udziału w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Po zapoznaniu się z platformą uczniowie postanowili zebrać niewielką grupę osób i rozpocząć wspólny projekt.

– Zwolnieni z Teorii to platforma, który pozwala młodym osobom wyjść z własną inicjatywą. Dlatego od razu, jak zobaczyłam, że trwają zapisy, postanowiłam wziąć udział. Zebrałam znajomych, omówiliśmy, czym moglibyśmy się zająć i postanowiliśmy działać! Fantastyczne jest to, że realizując projekt społeczny, pomagamy innym, a jednocześnie mamy możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu – mówi Marta Dembska, Kierownik projektu.

W skład zespołu z UWr realizującego projekt wchodzą dwie studentki Pedagogiki Opiekuńczej z Terapią Marta Dembska i Ewa Czajkowska oraz student Komunikacji Wizerunkowej Dawid Świerk.

Projekt zostanie zrealizowany w połowie marca

Projekt „Jeden dzień w bajkowym świecie" zostanie zrealizowany 17 marca 2018 roku we wspomnianym Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu. Dlaczego studenci zdecydowali się akurat na to miejsce i co chcą osiągnąć poprzez swój projekt?

– Wybraliśmy to miejsce, ponieważ codzienność podopiecznych Ośrodka wypełniona jest rehabilitacją, terapią oraz nauką. Są to oczywiście działania niezbędne, poprawiające stan zdrowia i ogólne funkcjonowanie dzieci. Celem naszego projektu jest sprawienie, aby podopieczni choć na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna i przenieśli się do magicznego, bajkowego świata – dodaje Marta Dembska.

Głównym celem studentów realizujących projekt jest chęć sprawienia podopiecznym Ośrodka w Jaszkotlu radości oraz wywołania uśmiechu na twarzach. Jak informują, w przeniesieniu do bajkowego świata ma im pomóc m.in. książka Celiny Foryś „Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”, która jest bajką o działaniu terapeutycznym.

Chcąc przekazać placówce niezbędne środki czystości, studenci Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizują także zbiórkę charytatywną. Przebieg projektu można śledzić facebookowym profilu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl