wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukcesy studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobyli kolejne nagrody na zawodach w programowaniu

Sukcesy studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobyli kolejne nagrody na zawodach w programowaniu

Tomasz Wysocki,

Kliknij, aby powiększyć
Gmach Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego www.uni.wroc.pl
Gmach Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

Wrocławianie wygrali zawody CERC 2021 i wezmą udział w światowych finałach planowanych na 2023. To nie jedyny sukces programistów z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklama

Pierwsze miejsca w zawodach programistów zajęła drużyna UWr w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz, Marcin Martowicz. Team uzyskał w ten sposób prawo udziały w światowych finałach ICPC planowanych na 2023.

ICPC to największe i najbardziej prestiżowe zawody w programowaniu na świecie. O możliwość awansu do finałów co roku walczy ponad 50 tysięcy studentów z trzech tysięcy uczelni. W zawodach startują trzyosobowe zespoły, które rozwiązują zadania algorytmiczne oparte na rzeczywistych problemach, ćwicząc współpracę, kreatywność oraz umiejętność działania pod presją czasu.

Pozostałe miejsca na podium zajęły dwie drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale w pierwszej dziesiątce ostatecznego zestawienia znalazły się także jeszcze dwie ekipy wrocławian:

  • UWr 2: Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik - ta drużyna będzie reprezentować uczelnię w finałach ICPC w listopadzie 2022
  • UWr 3: Michał Kępa, Dominik Kowalczyk, Michał Maras.

Specjaliści od sztucznej inteligencji

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego przywieźli także nagrodę za zwycięstwo w CodinGame Spring Challenge 2022. Zadanie polegało na napisaniu w 10 dni sztucznej inteligencji grającej w stworzoną na potrzeby zawodów grę. Jest to piąta wygrana UWr z rzędu. Wrocławianie wygrali każdą edycję od momentu wprowadzenia rankingu uczelni.W wydarzeniu udział wzięło 7695 programistów z 303 uczelni, w tym 67 obecnych studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Aż 14 z nich dostało się do najwyższej (tzw. legendarnej) ligi. 

IIUWR/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl