wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Spotkania z pracodawcą”

Studenci i absolwenci kierunków ekonomicznych wezmą udział w Targach Pracy pod hasłem „Spotkania z Pracodawcą”, które odbędą się w środę, 19 marca 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Organizatorzy szacują, że w spotkaniach z pracodawcami weźmie udział około 2 tys. studentów i absolwentów uczelni. Pracownicy Biura Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przygotowali specjalne katalogi zawierające najważniejsze informacje o pracodawcach, szkoleniach i usługach.

Swoje oferty pracy dla ekonomistów zaprezentują m.in. przedstawiciele firm doradczych, audytowych oraz świadczących różne usługi finansowe. Szukają oni między innymi przyszłych finansistów, księgowych i specjalistów z dziedziny zarządzania.

Ideą Targów jest umożliwienie studentom i absolwentom zdobycia niezbędnej wiedzy na temat kierunków rozwoju firm z branży finansowej, produkcyjnej oraz IT.

Pracownicy Biura Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przygotowali specjalne katalogi zawierające najważniejsze informacje o pracodawcach, szkoleniach i usługach.

- „Spotkania z pracodawcą” dają możliwość bezpośredniego kontaktu świata biznesu ze światem nauki –twierdzi Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. – Targi te są źródłem ciekawych ofert praktyk, staży oraz pracy dla studentów i absolwentów. Mają oni szansę na zdobycie doświadczenia w takich znanych firmach jak: KGHM Polska Miedź, Selena, LG Display, Credit Suisse, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, UPS i LKW Walter, IBM, Hewlett Packard i Sygnity.

Organizatorem targów jest Biuro Karier i Promocji Zawodowej w ramach projektu "Kuźnia Kadr 4" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu stanowi pomost między uczelnią a rynkiem pracy oraz studentami a pracodawcami. Przygotowuje młodych ludzi wkraczających na rynek pracy do rozpoczęcia kariery zawodowej. Od 2008 r. na uczelni działa Forum Edukacji Biznesowej, w ramach którego wykłady prowadzą prezesi firm oraz przedstawiciele praktyki gospodarczej.

- Nasi absolwenci znajdują pracę we wszystkich działach i sferach gospodarki, począwszy od stanowisk finansowo-księgowych, poprzez stanowiska związane z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem , marketingiem aż po stanowiska kierownicze najwyższego szczebla – prezesów i dyrektorów firm czy głównych księgowych – uważa Jolanta Nowacka. - Pracują w dużych bankach i różnych instytucjach finansowych. Menadżerowie wielkich korporacji, maklerzy giełdowi, specjaliści od HR czy Public Relations to wszystko jedne z najbardziej dochodowych zawodów, w których można się specjalizować podejmując właśnie studia ekonomiczne.

Targo Pracy rozpoczną się w środę, 19 marca, o godz. 10, w budynku Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 118.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl