wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyła kolejna edycja Falling Walls Lab - prestiżowego, międzynarodowego konkursu interdyscyplinarnego!
Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie, co jest jedną z najważniejszych podstaw współczesnego biznesu. materiały organizatora
Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie, co jest jedną z najważniejszych podstaw współczesnego biznesu.

Założeniem Falling Walls Lab jest – zgodnie z nazwą konkursu – obalanie dyscyplinarnych podziałów. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Dlatego organizatorzy nie wprowadzają zbędnych ograniczeń. Do udziału w rywalizacji zapraszają m.in. studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów i doktorów, młodych profesorów, a także przedsiębiorców. Główne kryterium to szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

Reklama

Na czym polega Falling Walls Lab?

Uczestnicy  konkursu  będą mieli 3 minuty na zaprezentowanie swoich projektów. Zwycięzca tego etapu Falling Walls Lab, który odbędzie się we Wrocławiu 7 lipca pojedzie na wielki finał do Berlina.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie, co jest jedną z najważniejszych podstaw współczesnego biznesu. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

Aby zmierzyć się z zadaniami tegorocznej edycji Falling Walls Lab, należy do 14 czerwca złożyć aplikację za pomocą dostępnego na stronie konkursu formularza.

Kiedy odbędzie się Falling Walls Lab?

Wrocławskie kwalifikacje do międzynarodowego finału odbędą się 7 lipca w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (otwarcie o godzinie 13.30). Zwycięzca tego etapu zdobędzie stypendium, automatycznie dołączy do grona finalistów i pojedzie w listopadzie do Berlina, gdzie weźmie udział w międzynarodowej konferencji.

Uniwersytet Wrocławski zaprasza wszystkich zainteresowanych konkursem Falling Walls Lab, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 czerwca, o godz. 14.00 w Oratorium Marianum (Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1). Wezmą w nim udział prof. dr. hab. David Blaschke, który opowie o tym, co czeka nas podczas tegorocznej edycji imprezy, oraz mgr Mateusz Szatkowski, zwycięzca wrocławskiego etapu i uczestnik ostatniego finału Falling Walls Lab w Berlinie. Spotkanie będzie doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z organizatorami i uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad składania aplikacji.

Organizatorem wrocławskiego etapu kwalifikacji Falling Walls Lab jest Uniwersytet Wrocławski, wspierany przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Wersja angielska informacji na stronie Convention Bureau.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl