wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rekordowa zbiórka na rzecz dzieci podczas koncertu noworocznego Uniwersytetu Przyrodniczego

Ponad 175 tys. złotych zebrano podczas 14. koncertu noworocznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To rekordowa kwota w ciągu 14 lat organizowania koncertu i aukcji.

Reklama

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu witając gości podkreślił, że tradycja uniwersytecka nie musi liczyć wielu wieków, lecz najważniejsza jest idea i ludzie, którzy ją realizują.

– Czyli wy, tak licznie przychodzący na wydarzenie, które łączy w sobie potrzebę pomagania słabszym i potrzebującym z kulturą wysoką – mówił prof. Jarosław Bosy.

Koncert noworoczny – jak co roku – połączony był z aukcją charytatywną. Za rekordową kwotę 27 tysięcy złotych wylicytowano dar Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Centrum Muzyki we Wrocławiu. To prywatny koncert muzyków NFM (i pierwszy winylowy album wydany przez Forum, „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w cyklu prezentującym twórczość mistrzów polskiego renesansu i baroku).

Dziękujemy, że kolejni rektorzy kontynuują wybór swoich poprzedników. Dzięki temu już po raz trzeci dochód z aukcji możemy przeznaczyć na naszą największą inwestycję, dom opieki wytchnieniowej. Aktualnie pod opieką hospicjum jest 70 dzieci nieuleczalnie chorych, a kolejnych czworo czeka na przyjęcie.
Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Chóralne śmiechy

Podczas koncertu wystąpiło grono doborowych artystów. Wielkie brawa zebrali wrocławianie Ewa Szlempo-Kruszyńska i Artur Caturian, którzy wystąpili z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka.

A salwy śmiechu wywoływała Grupa MoCarta, która do wspólnego występu zaprosiła Kubę Sienkiewicza, lidera zespołu Elektrycznych Gitar i specjalistę neurologa.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl