wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ranking uczelni „Perspektyw”: Awans Politechniki

Politechnika Wrocławska awansowała o jedną pozycję i wśród polskich uczelni znalazła się na czwartym miejscu, razem z Politechniką Warszawską.

Reklama

Niespodzianką jest także równa liczba punktów Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, które od lat rywalizują o pierwsze w zestawieniu uczelni akademickich przygotowanym przez magazyn „Perspektywy”. Obie uczelnie zebrały komplet 100 punktów.

Uniwersytet Wrocławski został sklasyfikowany na miejscu 5., tak jak przed rokiem. Nieznacznie, o dwie pozycje, awansowały Uniwersytet Przyrodniczy (30. miejsce) i Uniwersytet Ekonomiczny (33.miejsce). Uniwersytet Medyczny nieco spadł – jest 15., w 2014 r. był o oczko wyżej.

Ranking magazynu „Perspektywy” powstaje na podstawie kilkudziesięciu danych, pod uwagę brane są m.in. warunki kształcenia studentów, innowacyjność, publikacje naukowe, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie, preferencje pracodawców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl