wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianka pełnomocniczką Ministra Nauki
profesor Patrycja Matusz Uniwersytet Wrocławski
profesor Patrycja Matusz

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał dziś (6 marca) dr hab. Patrycję Matusz, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, na pełnomocniczkę Ministra Nauki do spraw europejskich i prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej.

Reklama

Nominacja ma związek z przygotowaniami Polski do objęcia przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2025 roku. Profesor Patrycja Matusz zajmie się koordynacją współpracy Ministra Nauki z Unią Europejską i jej państwami członkowskimi. Nowe obowiązki będzie łączyć z funkcją prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego ds. projektów i relacji międzynarodowych.

Dr hab. Patrycja Matusz naukowo zajmuje się kwestiami migracji międzynarodowej, zarządzania migracjami, integracją imigrantów i edukacją międzykulturową.

Dzisiejsza nominacja dla prof. Patrycji Matusz na pełnomocniczkę ministra nauki do spraw europejskich oraz prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej, to wspaniały sukces prof. Matusz, który jednak nie przyszedł jej sam z siebie, bowiem wypracowała go przez lata stając się ogólnie uznaną i szanowaną ekspertką w dziedzinie współpracy międzynarodowej, realizacji ponadnarodowych projektów oraz zasad funkcjonowania Unii Europejskiej. Jestem tym bardziej dumny, że prof. Matusz jest też przecież moim zastępcą w kolegium rektorskim Uniwersytetu Wrocławskiego, dlatego odbieram tę nominację także jako sukces całej uczelni i w pewnym sensie, także jako dowód na docenienie pozycji Uniwersytetu Wrocławskiego na akademickiej mapie Polski
rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Robert Olkiewicz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl