wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prezentacja prac absolwentów ASP w Browarach Wrocławskich

W nadzwyczajnej scenerii dawnych zakładów piwowarskich przy ul. Jedności Narodowej zorganizowano wystawę rzeźb absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. To wspólne przedsięwzięcie uczelni i firmy Archicom.

Reklama

Przenikanie się poprzemysłowej architektury i prac młodych artystów pozwoliły spojrzeć na przestrzeń dawnego browaru z nowej perspektywy.

W postindustrialnych przestrzeniach Browaru realizacje rzeźbiarskie zaprezentowało siedmiu dyplomantów: Anna Drewniak, Magdalena Stoch, Agnieszka Krawczyk, Karolina Gajda, Anna Frączek, Natalia Olejnik i Kamil Wiktor. Niektóre z prac powstały z myślą o tej wyjątkowej przestrzeni i były próbą wpisania się w nią.

 - Dzięki rozpoczętej właśnie współpracy Akademii Sztuk Pięknych a Archicomem, studenci ASP mieli okazje realizować tutaj swoje dyplomy kierunku rzeźba - mówiła o Browarach Wrocławskich dr Magdalena Grzybowska, kierownik Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP. - Była to okazja wyśmienita dlatego, ze rzeczywiście przez całe studia rzeźbiarskie uczyliśmy studentów, takiego wyczucia przestrzeni.

Browary artystyczne

To nie pierwsze wydarzenie kulturalne na terenie Browarów Wrocławskich. W historycznych murach Browaru deweloper wspólnie ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Sąsiadujemy zorganizowano projekcję filmu „Sąsiedzkie dźwięki” w ramach Spółdzielni Kinowej Ołbin. Archicom ma w planach kolejne wydarzenia kulturalne przy ul. Jedności Narodowej.

- Browary Wrocławskie będą przestrzenią niespotykaną, niezapomnianą i otwartą dla wszystkich wrocławian – mówiła w trakcie wernisażu Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich - Obszar wpisany w kulturę Wrocławia i świadomość mieszkańców Ołbina, wkrótce odzyska blask i zyska nowe funkcje. Wspólnie z lokalną społecznością i artystami pracujemy nad przywracaniem życia temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przeszłości, tak i w przyszłości Browary Wrocławskie będą stanowić dzielnicowe centrum zdarzeń i architektoniczny landmark tej części miasta.

fot. ASP

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl