wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstanie bulwar Politechniki nad Odrą [ZDJĘCIA]
Powstanie bulwar Politechniki nad Odrą [ZDJĘCIA]

Projekt bulwaru Politechniki Wrocławskiej, fot. pwr

Lada moment rozpocznie się przybudowa nabrzeża w pobliżu gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej. Przy dawnej stanicy wioślarskiej powstanie bulwar, boiska do siatkówki oraz pomosty dla wodniaków.

Reklama

Budowa bulwaru przy Wybrzeżu Wyspiańskiego to kolejny etap planów władz Politechniki Wrocławskiej związanych z ożywieniem okolicy nad Odrą. Pierwszy obejmował gruntowny remont budynku dawnej stanicy wioślarskiej. Uczenia na renowację dawnej Tawerny wydała ponad 10 mln zł. Część budynku zajmą sportowcy z sekcji wioślarskiej  AZS PWr. - znajdują się tu sale treningowe i magazyny łodzi.

Finisz remontu dawnej stanicy wioślarskiej.

Nabrzeże także wymagało remontu. Za budynkami Politechniki powstanie bulwar, typowe miejsce spacerowe z widokiem na zabytkową Wieżę Ciśnień po drugiej stronie Odry. Na działce wybudowane zostaną także boiska do siatkówki plażowej, trawniki oraz schody prowadzące do samej rzeki. W planach są urządzenia przydatne miłośnikom sportów wodnych. Na wysokości stanicy wioślarskiej znajdą się nowe pomosty i slipy, czyli pochylnie do wodowania i wyciągania z rzeki łodzi.

Prace zrealizuje firma PARK-M Sp. z o.o.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl