wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nasz przewodnik dla studentów
Nasz przewodnik dla studentów

Ponad 100 tysięcy studentów rozpoczyna nowy rok akademicki we Wrocławiu. To oni tworzą klimat Wrocławia - miasta pełnego energii. Miejscowym studentom i przyjezdnym, których jest ponad 70 tysięcy, podpowiadamy jak sobie radzić na uczelni i w mieście, jak spędzać wolny czas, gdzie się bawić i jak szukać pracy.

Reklama

Jak przeżyć we Wrocławiu

Radzimy kiedy wybrać tramwaj, lub autobus, a gdzie najszybciej dotrzemy pociągiem. Podpowiadamy jak wypożyczyć miejski rower i gdzie kupić URBANCARD.

Czytaj tutaj.

Jak żyć na uczelni

Każdy student powinien wiedzieć jak nazywa się rektor jego uczelni oraz kto jest dziekanem jego wydziału. Ale nie ma co się oszukiwać, poza wykładowcami, najlepsze relacje powinien mieć z paniami w dziekanacie. Z kim na uczelni lepiej nie zadzierać? Skąd student może wziąć pieniądze na życie i kto mu na uczelni może pomóc, kiedy pojawią się kłopoty?

Czytaj tutaj.

Hobby, pasje, fascynacje

Czasu studiów nie wypełnia tylko nauka, ale także podróże, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawa, pomoc potrzebującym oraz realizacja pozanaukowych zainteresowań.

Czytaj tutaj.

Jak się bawić

We Wrocławiu są setki miejsc, klubów, dyskotek, knajpek, gdzie można dobrze się pobawić, odpocząć, zrelaksować w pojedynkę, we dwoje lub w gronie znajomych.

Czytaj tutaj.

Chcesz być na bieżąco?

  • Wszystkie aktualne informacje z życia miasta, polecane miejsca i wydarzenia oraz nowych znajomych zawsze znajdziesz na facebooku WrocławWroclove.
  • Gdzie do klubu, gdzie na koncert a może na iprezę w plenerze? Sprawdź na go.wroclaw.pl
  • Skorzystaj też z bezpłatnej aplikacji Wrocław - przewodnik miejski. Zainstaluj:  Google play oraz Appstore.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl