wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najwięcej chętnych na chemię i toksykologię sądową

Interdyscyplinarne, licencjackie studia na kierunku chemia i toksykologia sądowa ruszają od października. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z uniwersyteckiego Wydziału Chemii i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nowy kierunek wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na jedno z 49 miejsc już dzisiaj przypada 5,6 kandydata.

Ich popularność jest zaskakująca, bo w ciągu ostatnich lat studia na Wydziale Chemii nie przyciągały tłumów.

Kolejne pozycje na liście najbardziej obleganych specjalności już nie są niespodziankami. To psychologia (4,3 chętnych nie miejsce), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (3,9 kandydatów na miejsce), italianistyka, gdzie na połowę czerwca przypada 3,6 kandydatów na jedno miejsce. W sumie w systemie Uniwersytetu Wrocławskiego zarejestrowano już 7,3 tysiąca zgłoszeń.

Bez niespodzianek na Politechnice Wrocławskiej. Tradycyjnie najbardziej oblegana jest architektura, gdzie o indeks stara się 399 osób. Popularne są także: informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz budownictwo. Do połowy czerwca na Politechnice Wrocławskiej odnotowano 4339 zgłoszeń.

Nie gaśnie zainteresowanie studiami aktorskimi. Na Wydziale Aktorskim wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej do rozdania jest 20 indeksów, a chętnych 890 osób.

Wydział Lalkarski na specjalność aktorstwo teatru lalek także przyjmie 20 osób – tu konkurencja jest mniejsza –  udział w egzaminach zadeklarowało tylko 310 osób.

Przed rokiem na studia lekarskie i lekarsko-stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym zgłosiły się tłumy. O jeden dyplom na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym ubiegły się 52 osoby (było 2876 chętnych, trzy razy więcej niż w 2013 r.). Wydział Lekarski przyjął 212 osób, chętnych było ponad 5,5 tysiąca.

W tym roku do połowy czerwca w systemie rekrutacyjnym UMW zarejestrowało się na studia lekarskie 3454 osoby, na studia lekarsko-stomatologiczne jest na razie 1440 kandydatów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl