wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miłośnicy Ostrowa Tumskiego pracują nad koncepcją Drogi Pokoju i zapraszają na warsztaty
Na zdjęciu widok z góry na Kościół NMP oraz drogi, na której miałaby powstać Droga Pokoju Gabriel Studio
Na zdjęciu widok z góry na Kościół NMP oraz drogi, na której miałaby powstać Droga Pokoju

Jest pomysł: Droga Pokoju między Mostem Tumskim a ul. św. Jadwigi utworzona z ozdobnych płyt chodnikowych. Przyjdź na warsztaty rozpoczynające prace koncepcyjne i poznaj szczegóły projektu. Spotkanie odbędzie się w piątek 25 listopada w Kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Reklama

Członkowie i sympatycy Parafii NMP na Piasku wychodzą z inicjatywą wymiany płyt chodnikowych między Mostem Tumskim a ul. Św. Jadwigi. Na nowych płytach miałyby widnieć symbole związane z historią i kulturą Ostrowa Tumskiego oraz ogólnoludzkimi wartościami. Pomysł wspiera zespół InfoCentrum na Ostrowie Tumskich i Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

Chcemy, aby droga, po której każdego dnia chodzi tak wielu wrocławian i turystów, była też miejscem refleksji.
Alicja Lindert-Zyznarska

Droga Pokoju nawiązywałaby zarówno do działalności arcybiskupa Bolesława Kominka, którego pomnik stoi u wejścia na Ostrów Tumski, jak i do tak aktualnej potrzeby zadbania o pokój i pojednanie.

Pomysł jest, ustalić trzeba szczegóły

Inicjatorami pomysłu jest grupa pasjonatów, artystów, historyków i historyków sztuki, których zainspirowały płyty przy placu Nankiera.

Wypracowaliśmy ogólny zarys projektu. Chcemy pokazać na płytach wydarzenia lub zabytki związane z Wrocławiem, które jednocześnie wyrażają takie wartości związane z pokojem jak: miłość, cierpliwość, mądrość.
Alicja Lindert-Zyznarska.

Szczegóły, np. liczba płyt, ich estetyka i technologia wykonania, nie są na razie wstępnie ustalone i będą precyzowane w toku dalszych prac.

Warsztaty historyczno-kreatywne

Piątkowe spotkanie ma służyć włączeniu społeczności do prac nad szczegółami projektu.

– Przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie do historii Ostrowa Tumskiego. Następnie, po omówieniu prawno-technicznych warunków, zamierzamy skupić się na kreatywnej pracy nad projektem. W gronie zaangażowanych osób ustalimy dalsze etapy prac i formę kolejnych spotkań – mówi Alicja Lindert-Zyznarska.

Dla kogo jest spotkanie w sprawie Drogi Pokoju 

Na warsztaty zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a w szczególności licealiści i studenci. Organizatorzy liczą przede wszystkim na obecność osób, które pasjonują się historią Wrocławia i mają zdolności plastyczne.

Spotkanie odbędzie się w piątek 25 listopada w godz. 19.00–21.00 w Kościele NMP na Piasku. Udział nie wymaga rejestracji, ale organizatorzy będą wdzięczni za potwierdzenie obecności e-mailem na adres: pokojnapiasku[et]gmail.com lub telefonicznie 604 626 597.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl