wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Medal konstruktorów z Wrocławia na zawodach w Australii

Na południową półkulę pojechali studenci z zespołu JetStream. Konkurs UAV Challenge Medical Express przeznaczony jest dla konstruktorów samolotów bezzałogowych. Organizatorem imprezy jest Queensland University of Technology, a partnerami m.in. koncerny Lockheed Martin i Boeing. Wzięło w niej udział 25 ekip z całego świata, w tym dwie z Polski. Obok wrocławian do Australii pojechała reprezentacja Politechniki Wrocławskiej. W zawodach brały udział nie tylko zespoły akademickie, ale także formacje reprezentujące firmy specjalizujące się w budowie bezzałogowców.

Zadanie postawione przed konstruktorami miało kilka etapów. Najpierw bezzałogowiec musiał dotrzeć do punktu oddalonego o ponad 20 km. Potem rozpoznać sylwetkę człowieka, wylądować nie dalej niż 80 metrów od niego. Z umieszczoną w konstrukcji przez obsługę próbką krwi samolot miał wrócić do bazy. Żadna z ekip nie realizowała wszystkich elementów zadania. Najbliżej tego była australijska grupa Canberra UAV, na drugim znaleźli się Holendrzy z teamu MAVLab TU Delft, wrocławianie zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Studentów z JetStream w pracach nad samolotami wspierali młodzi specjaliści z innych politechnicznych kół naukowych: JEDI i Off-Road oraz studenci z Wydziałów Elektroniki, Mechanicznego i Elektrycznego.

PWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl