wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianka w gronie najbardziej obiecujących gwiazd kina

Kamila Urzędowska - Jagna w „Chłopach” - w gronie Shooting Stars, czyli 10 najbardziej obiecujących gwiazd europejskiego kina

Tomasz Wysocki,

Kamila Urzędowska w roli Jagny w "Chłopy" Netflix Film, materiały prasowe
Kamila Urzędowska w roli Jagny w "Chłopy"

Kamila Urzędowska – po roli Jagny w nowej wersji „Chłopów” została zaliczona do dziesięciu najbardziej obiecujących gwiazd europejskiego kina. 29-latka jest absolwentką szkoły teatralnej we Wrocławiu.

Reklama

Kamila Urzędowska, najbardziej znana po roli Jagny w nowej wersji „Chłopów” na podstawie powieści Władysława Reymonta, znalazła się wśród Shooting Stars. To program realizowany pod szyldem European Film Promotion (EFP), którego celem jest promowanie młodych artystów filmowych z Europy. O nominacji informuje serwis gazeta.pl.

Jej występ jest rewelacyjny. Kamila posiada wszechstronny talent i potrafi obudzić do życia swoją bohaterkę, która jest jednocześnie niewinna, nieustępliwa i wytrwała
Shooting Stars, uzasadnienie jury na podstawie roli Jagny w Chłopach

Jagna z widokiem na Oscara

Rola Jagny to najważniejsze z dotychczasowych dokonań Kamili Urzędowskiej. Aktorka ma w dorobku także role m.in. w „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Zołza” oraz w serialach telewizyjnych. "Chłopi" są polskim kandydatem do Oscara - najbardziej na świecie pożądanej nagrody branży filmowej.

W dotychczasowych edycjach Shooting Stars w programie uczestniczyli m.in. Jakub Gierszał, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek, Agnieszka Grochowska oraz sławy światowego kina, np. David Craig, Rachel Weisz, Luca Marinelli.

Prezentacja uczestników programu planowana jest podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który odbędzie się w lutym.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl