wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Inżynierzy” z PWr zwycięzcami Ligi Akademickiej
„Inżynierzy” z PWr zwycięzcami Ligi Akademickiej

fot. pwr.edu.pl

Za nami pierwszy sezon rozgrywek e-sportowych Ligi Akademickiej. Mistrzem kraju został zespół o nazwie „Inżynierzy”, złożony ze studentów Politechniki Wrocławskiej. Nie zabrakło pamiątkowych medali, pucharu oraz sprzętu komputerowego – czyli nagrody głównej.

Reklama

W Lidze Akademickiej rozgrywek e-sportowych rywalizowało 16 drużyn, które przez 8 tygodni toczyło zacięte boje w popularnej grze League of Legends. Jest to sieciowa produkcja, w której o prym walczą dwa pięcioosobowe zespoły. W Lidze mogą startować tylko zespoły złożone z czynnych studentów.

– To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. Choć to dopiero pierwsza edycja zawodów, to zainteresowanie było bardzo duże. Zgłosiło się do nas blisko 40 drużyn, które najpierw musiały przejść eliminacje. Ostatecznie do ligi zakwalifikowało się 16 zespołów – powiedział oficjalnemu portalowi PWr Marcin Rausch, organizator zawodów.

Wśród przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej, drużynie o nazwie „Inżynierzy”, znaleźli się: Adam Howaniec (kapitan), Bartek Stopyra, Tomasz Duda, Paweł Stępień, Krzysztof Śliwa oraz dwóch zawodników rezerwowych Michał Hałacz i Robert Binek.

Droga do finału nie była wcale taka prosta, ale zaprawieni w boju studenci z PWr nie mieli sobie równych. W fazie grupowej wrocławianie kolejno pokonali Politechnikę Rzeszowską, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Warszawski. W fazie play-off nie pozostawili szans Politechnice Gdańskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. W wielkim finale zwyciężyli natomiast drużynę z Politechniki Krakowskiej.

fot. pwr.edu.pl

– Obawialiśmy się spotkania z „Lwami”, bo wiedzieliśmy, że to dobra drużyna, ale po zwycięstwie byliśmy już pewni swojego. Wcześniej nie ćwiczyliśmy jako zespół. Każdy starał się indywidulanie szlifować formę, ale jak się okazało zgranie w trakcie spotkań było całkiem dobre – mówi kapitan drużyny Adam Howaniec.

Zawodnicy oprócz pierwszego w historii tytułu otrzymali także pamiątkowe medale, puchar oraz sprzęt komputerowy, który z pewnością pomoże im w osobistym rozwoju. Kolejny sezon rusza już w marcu, z nieco rozszerzoną formułą – dodatkowymi dwiema pozycjami gier.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl