wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Innowacyjne studia dualne na Uniwersytecie Przyrodniczym
Innowacyjne studia dualne na Uniwersytecie Przyrodniczym

fot. pixabay

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uruchamia kolejny kierunek studiów związany z żywieniem – Technologia i Organizacja Gastronomii. Co ciekawe, to pierwsze w Polsce uniwersyteckie studia dualne, czyli realizowane przez dwa podmioty: uczelnię i przedsiębiorstwo.

Reklama

Nowy kierunek zostanie uruchomiony na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w październiku. To studia inżynierskie, trwające 3,5 roku, z czego 4 semestry to nauka w salach, laboratoriach i pracowniach uniwersytetu, a kolejne to praca w najlepszych firmach z sektora hotelarstwo-gastronomia-catering.

Studia dualne na UPWr to znamienita okazja zarówno do studiowania, jak i pracy, gdyż uczniowie będą wysyłani na płatne staże do czterech różnych przedsiębiorstw. Pozwoli im to osiągnać szerszy wachlarz praktycznych umiejętności z zakresu technicznego, technologicznego i menedżerskiego. Prace dyplomowe, poświęcone konkretnym, praktycznym zagadnieniom, będą powstawać pod opieką nauczyciela akademickiego oraz specjalisty praktyka z branży żywieniowej.

Studiuj, pracuj i zarabiaj

Na studentów czeka wiele atrakcji, o czym wspomina dr Danuta Figurska-Ciura, jedna z inicjatorek utworzenia nowego kierunku studiów: – Atrakcyjne dla naszych studentów będą także dodatkowe szkolenia zawodowe, które w programie studiów są obowiązkowe, podobnie jak udział w konferencjach naukowych.

Trzy weekendowe szkolenia nie tylko uzupełnią zdobytą dotychczas wiedzę, ale także pozwolą studentom na zdobycie jakże cennych w dzisiejszych czasach certyfikatów potwierdzających ich umiejętności.

Warto podkreślić, że pierwsze tego typu studia dualne w Polsce, które nie tylko pozwalają studentom zebrać cenne doświadczenie, dają także pracodawcom niezwykłą możliwość kształcenia pracowników zgodnie ze swoimi potrzebami. A ci wcale nie obciążają budżetu firmy, gdyż ich praca finansowana jest z projektu pozyskanego przez UPWr. Opłacone są nie tylko staże i udział w konferencjach naukowych. Studenci otrzymają nawet wymagane ubrania robocze. 

Rekrutacja do 25 lipca

Rekrutacja na nowy kierunek Technologia i Organizacja Gastronomii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu trwa do 25 lipca. O kolejności przyjęć decydują wyniki z matury (z języka polskiego, języka obcego i biologii lub fizyki lub matematyki) oraz wyniki z egzaminu, który sprawdzi umiejętności praktyczne i motywację przyszłych studentów. Egzamin odbędzie się 5 lipca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl