wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fundacja Manus ma 20 lat
Fundacja Manus ma 20 lat

Jedną z inicjatyw Fundacji Manus jest klubik dziecięcy mSzkrab dla dzieci studentów i wykładowców Politechniki, fot. mSzkrab

Targi pracy, baza stancji, szkolenia, warsztaty oraz klub dziecięcy. Przez 20 lat istnienia Fundacja Manus na rzecz Politechniki Wrocławskiej pomogła tysiącom studentów.

Reklama

Tylko Akademickie Targi Pracy, wiosenną i jesienną edycję, odwiedza za każdym razem po kilkanaście tysięcy osób. Kolejnych kilka tysięcy studentów wykupuje ubezpieczenie za pośrednictwem Fundacji Manus. Działań i projektów istniejącej od 20 lat fundacji są dziesiątki. - Co roku ze szkoleń i warsztatów dla studentów korzysta około pół tysiąca studentów – mówi Kamil Nawirski, prezes Fundacji Manus. – Zajęcia dotyczą m.in. zasad pozyskiwania i rozliczania pieniędzy od sponsorów, szukania różnych form wsparcia finansowanego, organizacji imprez, współpracy w zespole i wielu innych tematów. To umiejętności i wiedza, której studenci nie zdobędą w ramach studiów, ale które z pewnością zaprocentują w dorosłym życiu, na przykład, przy zakładaniu własnej firmy. Nawirski podkreśla, że ciągle pojawiają się nowe wyzwania. Kiedy ekipy młodych konstruktorów z Politechniki Wrocławskiej zaczęły odnosić poważne sukcesy  i pojawili się sponsorzy, prowadzeniem części formalności zajęła się Fundacja Manus. - Nam pewne sprawy łatwiej załatwić, bo mamy w tym doświadczenie - mówi szef Fundacji. Od ubiegłego roku przy Politechnice Wrocławskiej działa klubik dziecięcy, przy organizacji corocznego pikniku nad Odrą pracuje setka wolontariuszy. To także inicjatywy Fundacji Manus.

Z okazji jubileuszu powstała książka, w której skrupulatnie opowiedziana została historia Fundacji Manus. W wersji elektronicznej znaleźć ją można TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl