wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. ERC Classes – czyli jak aplikować o granty ERC

Europejska Rada ds. Badań Naukowych opublikowała na swoim kanale YT serię 5. krótkich filmów instruktażowych pod hasłem „ERC Classes”. Zawierają one konkretne informacje i wskazówki, dotyczące składania wniosków o granty ERC i procesu ewaluacji tych wniosków, w tym m.in. prezentacji projektu i rozmowy z panelem oceniającym.

Reklama

Seria „ERC Classes” została wyprodukowana pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory filmy #ERCclasses zostały obejrzane ponad 60 tysięcy razy.

„Zdecydowaliśmy się nagrać ten materiał, aby umożliwić równy dostęp do sprawdzonych informacji o ERC z „pierwszej ręki” wszystkim kandydatom, a także naukowcom, którzy dopiero zastanawiają się czy złożyć wniosek – komentuje Marcin Monko z European Research Council Executive Agency - To może być szczególnie przydatne w ośrodkach naukowych, gdzie nie ma zbyt wielu laureatów ERC i nie ma możliwości konsultacji. Oczywiście wideo wszystkich problemów nie rozwiąże, ale może być dobrym punktem startu, tak jak inne materiały, które udostępniamy na naszych mediach”.

Seria krótkich filmów instruktażowych będzie kontynuowana – w niedalekiej przyszłości ma zostać opublikowane wideo dotyczące grantów Proof od Concept.

Wszystkie filmy z serii ERC Classes są dostępne na kanale YT.

Art & Build Architect / Montois Partners / S. Brison

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) wspiera twórcze i nowatorskie pomysły badawcze we wszystkich dziedzinach wiedzy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o wysokim stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników. Klasyczny podział na badania podstawowe i stosowane nie ma znaczenia: badania muszą mieć charakter poznawczy, pionierski, przekraczać obecne granice wiedzy.

ERC składa się z niezależnej Rady Naukowej oraz Agencji Wykonawczej (European Research Council Executive Agency – ERCEA). Członkowie Rady Naukowej – 20 najwyższej rangi przedstawicieli europejskiego środowiska naukowego – działają we własnym imieniu, niezależnie od interesów politycznych lub narodowych. Przewodniczącym jest prof. Jean-Pierre Bourguignon (od 1 października 2021 Przewodniczącą ERC będzie Prof. Maria Leptin).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl