wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dr n. med. Marcin Zawadzki - Infermedica: Weryfikacja użyteczności i przystosowanie do praktycznego użytku diagnostycznego systemu ekspertowego Infermedica

Tomasz Wysocki,

Infermedica Sp. z o. o..  Firma jest dostawcą platformy, która w oparciu o technologię sztucznej  inteligencji umożliwia przeprowadzenie inteligentnych wywiadów medycznych oraz wspomaga wykonanie diagnostyki różnicowej.

Reklama

 

 Dr n. med. Marcin Zawadzki

 Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

 

W ramach realizacji projektu wykonana zostanie wieloaspektowa weryfikacja użyteczności systemu, z uwzględnieniem precyzji proponowanych przez system diagnoz różnicowych w oparciu o podawane zestawy objawów chorobowych i wyniki badań laboratoryjnych, jak również z uwzględnieniem praktycznych aspektów korzystania ze stworzonych aplikacji. W oparciu o wyniki weryfikacji, system ekspertowy Infermedica zostanie odpowiednio zmodyfikowany i następnie komercyjnie wdrożony.

Celem projektu jest dostosowanie systemu ekspertowego Infermedica do potrzeb i wymagań lekarzy różnych specjalności. Efekt dla przedsiębiorcy: uzyskanie optymalnej funkcjonalności systemu ekspertowego Infermedica na poziomie bazy wiedzy, algorytmów wnioskujących oraz interfejsu użytkownika. Efekt dla naukowca: uzyskanie unikalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania i architektury systemów ekspertowych służących do wspomagania decyzji lekarza.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Dostosowanie systemu ekspertowego Infermedica do potrzeb i wymagań lekarzy różnych specjalności wiąże się ze znacznym podniesieniem poziomu oferowanego przez firmę produktu, a tym samym zwiększenie jej konkurencyjności i możliwości oferowania na rynku globalnym.

Dzięki projektowi naukowiec ma możliwość pracy w dużym, interdyscyplinarnym zespole skupiającym m. in. specjalistów z informatyki, programowania, matematyków i statystyków, jak również lekarzy różnych specjalizacji i diagnostów laboratoryjnych. Kontakt ze specjalistami z wielu dziedzin nauki pozwala z kolei na uzyskanie unikalnej wiedzy z pogranicza medycyny i informatyki.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl