wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

dr Michał Moc - Techland: Kompozycja muzyczna w kontekście udźwiękawiania aplikacji multimedialnych.

Przedmiotem stażu są prace badawcze, konsultacje i analiza zastosowań muzyki w grach komputerowych, w kontekście praktyki kompozytorskiej i wzorców estetycznych wykształconych w rozwoju muzyki od czasów dawnych do współczesnych.

Reklama

dr Michał Moc, Akademia Muzyczna

 

Techland sp. z o. o.

O projekcie

Podczas stażu opracowywane są też założenia merytoryczne służące uzupełnieniu przedmiotów akademickich o treści niezbędne dla przygotowania absolwentów akademii muzycznych do potrzeb rynku pracy. Ważnym elementem stażu jest przygotowanie konkursu kompozytorskiego mającego na celu wyłonienie kandydatów o szczególnych predyspozycjach do udźwiękawiania/współtworzenia multimediów. Staż umożliwia także rozpoznanie możliwości tworzenia produktów dla rynku edukacji artystycznej.

Współpraca Stażysty i Przedsiębiorcy jest wynikiem obustronnego zainteresowania transferem wiedzy, technologii i umiejętności w obszarze powiązania sztuki i technologii. Pierwszym przykładem podjętego wspólnie wyzwania jest stworzenie aplikacji na urządzenia mobilne odwołującej się do muzykalności osób niekształconych muzycznie, wykorzystującej klasyczne utwory do kształcenia słuchu muzycznego i zaciekawienia grą na instrumencie. Kolejnym – stworzenie intuicyjnego interfejsu/instrumentu muzycznego zrozumiałego i przydatnego dla każdego użytkownika telefonu. Wspólną osią projektów jest próba możliwości upowszechnienia i równoczesnej komercjalizacji akademickiej wiedzy i działalności artystycznej - bez ujmy dla samego artyzmu, ale z równoczesnym wzrostem jakości, a nawet przydatności sztuki z punktu widzenia  producenta i użytkownika.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl