wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dr Maciej Matyka - NeuroSYS: Dokument naukowy z dynamiczną treścią

Tomasz Wysocki,

NeuroSYS to firma, której domeną stało się dostarczanie rozwiązań informatycznych automatyzujących procesy biznesowe klientów.

Reklama

 

Dr Maciej Matyka
Uniwersytet Wrocławski

 

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu dedykowanego oprogramowania, tworzeniu aplikacji mobilnych oraz rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Realizuje także działania z obszaru konsultingu procesów informatycznych oraz outsourcingu usług IT.

Celem działań w ramach projektu jest stworzenie nowej jakości w publikacjach elektronicznych: dokumentu z interaktywną treścią. Czytelnik będzie miał możliwość wpływania na tekst naukowy, np. poprzez zmianę parametrów. To z kolei zadecyduje o przekształceniu wyników badań, eksperymentów oraz wynikającego z tego opisu. Treści dodatkowo zyskają na wartości, zaczną bardziej angażować użytkowników, którzy będą mogli odegrać rolę w ich tworzeniu i modyfikowaniu.

Projekt skierowany jest głównie do naukowców, specjalistów związanych z fizyką i obszarami pokrewnymi, jednak niewykluczone jest oddziaływanie na szerszą skalę: edukację w ogóle.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Współpraca naukowca i przedsiębiorstwa to obustronna korzyść. Po stronie firmy wartość wniesiona przez partnerstwo to badania nad praktycznym użyciem symulacji komputerowych przepływu płynów (które stanowić będą podstawowe zagadnienie naukowe w pierwszym dokumencie tego typu) oraz przegląd metod dotyczących generowania języka naturalnego na podstawie danych numerycznych (np. wyniki symulacji). To projekt bardzo nowatorski i sukcesem partnerstwa będzie np. wspólny grant lub pozyskanie środków z innego źródła na kontynuację współpracy. Dodatkową wartością ma być zaangażowanie studentów Wydziału Fizyki i Astronomii zarówno do tego, jak i innych projektów w NeuroSYS.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl