wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dr Kamila Kamińska - Kolektyf: „Wielokulturowość Wrocławia” – (meta)temat koncepcji wnętrz w globalnych korporacjach

Wall graphics, polegająca na zagospodarowaniu dużych powierzchni, najczęściej w biurowcach dużych międzynarodowych korporacji, stanowi wyzwanie dla projektantów zajmujących się architekturą wnętrz.

Reklama

 

dr Kamila Kamińska

Uniwersytet Wrocławski

 

Poza estetycznym wymiarem przestrzeni, celem jest przekaz, jaki ze sobą niesie. Właśnie tego koncepcyjnego i merytorycznego opracowania projektów dotyczy staż. Przygotowanie pomysłu wymaga spójności przekazu treści i obrazów umieszczonych w różnych przestrzeniach tego samego budynku. Taka concept idea musi mieć filozoficzno-humanistyczną obudowę, gdzie każdy element będzie odgrywał jakąś rolę.

Nie ma tu miejsca na przypadkowe treści, poparte być muszą studiami literatury przedmiotu, ogólną wiedzą z historii kultury, ale też kontekstu danego przedsiębiorstwa, dla którego realizowane jest zlecenie. Istotne jest poznanie kultury organizacyjnej danego przedsiębiorstwa - całej sfery mitów, symboli i norm funkcjonujących w danej organizacji, świadczących o funkcjonującym tam systemie wartości. Znajomość kodów istniejących w danej strukturze umożliwi skuteczniejszą realizację zlecenia. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności stażystka opracowuje przykładowe pomysły, gotowe do realizacji lub stanowiące punkt wyjścia w rozmowach z klientem, będąc wsparciem w odpowiadaniu na potrzeby klientów i projakościowym rozwoju firmy. Tematem przewodnim jest Wrocław i jego mieszkańcy, miasto dialogu, wielokulturowości i spotkań.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl