wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dr inż. Sebastian Koziołek - MKR GROUP: Opracowanie i wdrożenie technologii budowy mobilnych domów pasywnych

Kamil Eckhardt,

Spółka MKR Group jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji i naprawach kontenerów modułowych do zastosowań transportu drogowego, kolejowego oraz morskiego.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

dr inż.Sebastian Koziołek

Politechnika Wrocławska

MKR GROUP SP. Z O.O.

Działalność przedsiębiorstwa skoncentrowana jest na zastosowaniu innowacyjnych technologii do budowy oraz termoizolacji projektowanych i produkowanych kontenerów. Charakteryzują się one zarówno wysoką szczelnością, jak również spełniają wymagania czystości wg warunków HACCP jako modułowe kontenery do dalekiego transportu żywności. MKR to grupa profesjonalistów, która zajmuje się od wielu lat konstrukcjami stalowymi, które w szczególności znalazły zastosowanie w modułowej budowie kontenerowej środków transportu, mieszkań, obiektów technicznych oraz socjalnych.

O programie

Celem projektu jest zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie mobilnego domu pasywnego. Rezultatem projektu będzie przetestowany i zoptymalizowany prototyp umożliwiający jego komercjalizację oraz rozwój przedsiębiorstwa w zakresie produkcji i sprzedaży mobilnych domów pasywnych zbudowanych w kontenerowym układzie modularnym. Projekt obejmuje zastosowanie zaawansowanych technik projektowania do budowy mobilnych, energooszczędnych domów w systemie zmodularyzowanym umożliwiając jednocześnie szybki montaż oraz dostosowanie produktu do indywidualnych wymagań klienta.

Technologie jakie partnerstwo planuje zastosować do budowy prototypu obejmują zastosowanie natryskowych oraz zalewowych technik ocieplenia na bazie poliuretanu. Partnerstwo dysponuje specjalistycznymi urządzeniami umożliwiającymi przygotowanie próbek do badań, przeprowadzenie testów, a także budowę kompletnego prototypu. Partnerstwo planuje zastosowanie agregatów hydrodynamicznych do natryskiwania zamknięto-komórkowej pianki poliuretanowej o niskim współczynniku przewodzenia ciepła, co umożliwi uzyskanie niskich strat ciepła i pasywny charakter opracowanego domu mobilnego.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Powodem podjęcia współpracy przez partnerstwo jest możliwość wspólnego rozwiązywania problemów naukowych oraz komercjalizacja wyników badań. Zasadniczym zagadnieniem badawczym, które zostało zaobserwowane przez partnerstwo jest nadmierna utrata ciepła w mobilnych, modularnych domach pasywnych. W związku z tym Partnerstwo podjęło współpracę w realizacji badań oraz wdrożenia nowej technologii ocieplenia przy całkowitym wyeliminowaniu mostków termicznych powierzchni izolowanej.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl