wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

dr inż. Martin Tabakow - „AKSON" Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa: Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa "AKSON", wspomagających diagnostykę pacjentów oraz poprawiających efekty rehabilitacji osób z urazami kręgosłupa i zaburzeniami neurologicznymi.

Celem projektu jest pilotażowe wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa "AKSON", wspomagających diagnostykę pacjentów oraz poprawiających efekty rehabilitacji osób z urazami kręgosłupa i zaburzeniami neurologicznymi.

Reklama

 

dr inż. Martin Tabakow

Politechnika Wrocławska

„AKSON" Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Urazach i Chorobach Kręgosłupa

O projekcie

Projekt zakłada wprowadzenie automatycznych mechanizmów przetwarzania, analizy i wizualizacji danych, do celów wspomagania decyzji diagnostycznych w procesach rehabilitacji pacjentów. Głównymi problemami i poważnymi trudnościami, zarówno we współczesnej diagnostyce schorzeń neurologicznych jak i w procesach rehabilitacji, jest ocena ogólna i szczegółowa stanu pacjentów - ich stopnia powrotu do zdrowia, zwłaszcza dla złożonych przypadków, takich jak niedowłady i porażenia po urazie rdzenia kręgowego. Zakładane techniki eksploracji danych pozyskanych w trakcie procesu rehabilitacji, pobranych między innymi z sygnału EMG badanych grup mięśniowych pacjentów, wspomogą procesy diagnostyczne oraz wprowadzą informację zwrotną dla pacjenta, określającą jego postępy rehabilitacyjne.

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl