wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

dr inż. Maciej Lachowicz - KOMES: Opracowanie składów chemicznych stopów na wskaźniki temperatury - system ekspertowy.

Produktem stażu będzie gotowa, profesjonalna aplikacja i usługa, którą Biuro Komes zaoferuje innym podmiotą przemysłowym. Komes Sp. z o.o.
Produktem stażu będzie gotowa, profesjonalna aplikacja i usługa, którą Biuro Komes zaoferuje innym podmiotą przemysłowym.

Przedmiotem stażu jest opracowanie składu chemicznego stopów, które będzie można wykorzystać jako wskaźniki temperatury lub bezpieczniki termiczne w instalacjach pracujących z ekstremalnie trudnych warunkach. 

Reklama

dr inż. Maciej Lachowicz, Politechnika Wrocławska

Komes Sp. z o.o.

O projekcie

Wykonywana jest baza danych, dla tych stopów, która umożliwi szybki dobór odpowiednich stopów na wskaźniki temperatury w zależności od wymaganej temperatury pracy. Produktem stażu będzie gotowa, profesjonalna aplikacja i usługa, którą Biuro Komes zaoferuje innym podmiotą przemysłowym.

Celem naukowym stażu jest opracowywanie algorytmu matematycznego służącego do projektowania składów chemicznych stopów o zadanej temperaturze topnienia. Wskaźniki temperatury znajdują zastosowanie w miejscach gdzie ze względu na charakter pracy maszyny nie można zastosować żadnej powszechnie znanej metody pomiaru temperatury lub zabezpieczeń termicznych. Takimi urządzeniami są: elementy znajdują się w ruchu lub współpracujące z materiałami sypkimi, cieczami lub gazami, urządzenia wykorzystujące wysokoenergetyczne pola. Wskaźniki temperatury są bezobsługowe, nie wymagają zasilania, nie ulegają korozji i nie są wrażliwe na czynniki zewnętrzne. 

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl