wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Digitalizacja danych - współpraca Uniwersytetu Medycznego z Uniwersytetem Ekonomicznym
Digitalizacja danych - współpraca Uniwersytetu Medycznego z Uniwersytetem Ekonomicznym

Ogrom danych wbrew pozorom nie sprzyja rozwojowi nauki. Duża część z nich pozostaje niewykorzystana. Kluczem jest ich odpowiednie uporządkowanie. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, wrocławski Uniwersytet Medyczny rozpoczyna właśnie prace nad procesem ich digitalizacji.

Reklama

Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Piotr Ponikowski oraz Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem prof. Tomasz Zatoński podpisali wczoraj list intencyjny z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, w zakresie prac nad projektem digitalizacji zasobów naukowych gromadzonych na uczelni.

- Mamy morze niewykorzystanych danych, bardzo cennych, a leżących na pendrive’ach. Codziennie tworzymy i gromadzimy nowe dane. Digitalizacja jest niezbędna, aby móc je w pełni wykorzystać - mówi dr Agnieszka Siennicka z Katedry i Zakładu Fizjologii, koordynatorka projektu.

W ramach projektu specjaliści z Katedry Inteligencji Biznesowej w Zarządzaniu oraz Katedry Systemów Informacyjnych z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego, nieodpłatnie przekażą swój ekspercki know-how w zakresie zarządzania danymi oraz data science.

Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Piotr Ponikowski oraz Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem prof. Tomasz Zatoński

- Podpisanie listu intencyjnego to ważny krok ku innowacji i digitalizacji zasobów uczelnianych – dodaje dr Siennicka. Uczelnie zobowiązały się do stworzenia dokumentu, który będzie stanowił ogólny plan (mapę drogową) projektu określający jego cele, ogólne potrzeby i wymagania uczelni oraz analizę obecnego stanu nauki i techniki. - Pierwszym krokiem w realizacji projektu będzie właśnie audyt i - w uproszczeniu - ocena tego, jak dużo jest do zrobienia i od czego powinniśmy zacząć - informuje dr Agnieszka Siennicka.

- Nowoczesne techniki analizy danych pozwolą oczyścić i zintegrować różne zbiory danych, dzięki czemu będą one miały większą wartość naukową - tłumaczy dr inż. Maciej Pondel, koordynator projektu po stronie UE.

Działania będą realizowane w ramach wrocławskiego Digital Innovation Hub Level 4.0., który tworzy 5 organizacji: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.

źródło: UMed Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl