wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. 9. Międzynarodowy Festiwal Krótkich Filmów Animowanych
Postać przypominająca muchę, kadr z filmu "Roald" (Francja) Materiały prasowe Anishort Festival 2024
Postać przypominająca muchę, kadr z filmu "Roald" (Francja)

To nie są bajki dla dzieci – widz musi mieć ukończone 15 lat – ale prawdziwa sztuka. Dyskusyjny Klub Filmowy na Politechnice Wrocławskiej organizuje pokaz Międzynarodowego Festiwalu Krótkich Filmów Animowanych. Podczas 105-minutowego seansu zobaczymy 16 filmów z ośmiu krajów.

Reklama

– Na przeglądzie możemy spodziewać się wszystkich możliwych technik i estetyk. Ciężko jednak przewidzieć, co przeważy w tym roku, bo organizatorzy do końca chcą utrzymać efekt zaskoczenia – mówi Mikołaj Piekarek, wiceprezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy Politechnice Wrocławskiej.

Animacje dla dorosłych

Powtórzmy jeszcze raz: to nie są animacje dla dzieci. Tematy filmów zahaczają o trudne problemy społeczne i mogą pojawić się sceny zawierające przemoc seksualną. Pod względem estetycznym i artystycznym ten przegląd to jednak prawdziwa bajka.

Międzynarodowe jury obejrzało w tym roku 1700 filmów z ponad 100 krajów. Selekcja była bezwzględna, bo przeglądzie zobaczymy 16 najlepszych animacji m.in. z: Francji, Portugalii, Argentyny, Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier i Niemiec.

Galeria zdjęć

Od animacji rysunkowej po 3D

Na przeglądzie zobaczymy filmy wykonane różnymi technikami, od animacji rysunkowych, przez wycinankowe, plastelinowe, aż po animacje 2D i 3D. Każdy Film trwa średnio 5 minut.

Głos publiczności jest ważny

Bilety na seans kupicie tylko online na stronie Polibudka.pl. Koszt: 14 złotych. Sala pomieści 220 osób i co roku wypełniona jest po brzegi.   

Po seansie, już tradycyjnie, publiczność weźmie udział w głosowaniu na najlepszy film. Potrzebny będzie telefon z czytnikiem kodu QR.

Anishort Festival: czwartek 29 lutego godz. 19.00 w DKF Politechnika, budynek A-1 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, sala 329

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl