Adam Komar laureatem nagrody Rzecznika Praw Obywatelskich

Prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” – Adam Komar, został laureatem nagrody Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. Wyróżnienie i nagrodę pieniężną wręczył mu we Wrocławiu dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

  • Adam Komar nagrodę odebrał od Adam Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, fot. fb


Nagroda RPO im. Macieja Lisa ustanowiona została z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich w celu uhonorowania pamięci Macieja Lisa – pełnomocnika terenowego RPO we Wrocławiu i przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami. Dotychczasowi laureaci to: Sławomir Piechota, Lidia Lempart, Marek Wysocki i Piotr Pawłowski.

– Z ogromną dumą przyjmuję ten zaszczyt, ale czuję się zobowiązany do jeszcze większego wysiłku, jeszcze większej empatii, ale i determinacji – powiedział Adam Komar w czasie uroczystości.

Pomoc dla bliskich i innych potrzebujących

Laudację wygłosił Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik do spraw Osób z Niepełnosprawnościami i Dyrektor Biura Wrocław bez Barier. – Laureat sprawdził się w tych bardzo ekstremalnych warunkach swojego życia: mając pięcioro dzieci, w tym dwoje z niepełnosprawnością, będąc genialnym przedsiębiorcą, zwracając uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością - zakładając fundację - mówił Bartłomiej Skrzyński. – Oczywiście, żeby wspierać własne dziecko, ale co lepiej świadczy o rodzicu, jeśli nie to, że chce wspierać własne dziecko? A że w ślad za tym może wspierać inne osoby - to już niebywała wartość.

Fundacja kierowana przez Adama Komara firmuje wiele projektów i inwestycji, m.in. „Wrocław bez barier”, Biegi Świadomości o chorobach rzadkich, cykl konferencji medycznych o chorobach rzadkich, Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej, Ośrodek rehabilitacyjno - edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci, warsztaty „Wchodzę w rolę” czy planowaną budowę Kompleksu Potrafię Pomóc.

Finansowa część nagrody wynosi dziewięć tysięcy zł. Laureat przekazał ją na remont i wyposażenie pierwszego na Dolnym Śląsku Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego, które Fundacja „Potrafię Pomóc” we Wrocławiu otworzy w przyszłym roku.

fpp/wZgłoś uwagę