9. Noc z Designem [ZDJĘCIA]

Hasłem tegorocznej Nocy z Designem było #Zwolnij – czyli zachęta do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane podczas tej edycji ekspozycje, produkty i rozwiązania pokazały, że dobre wzornictwo może nie tylko poprawić nastrój, ale i jakość życia, a pojęcie „design” nie jest zarezerowane dla „snobów”.  

  • 9. Noc z Designem

    9. Noc z Designem, fot. mawi


Przekonali się o tym ci wrocławianie, którzy zdecydowali się na spędzenie ciepłego czwartkowego wieczoru w murach Galerii Wnętrz „Domar”, a także poza nimi – na przyległym do galerii terenie, gdzie przy muzyce, chłodnych napojach i pysznościach serwowanych z food trucków można było wygodnie rozgościć się na leżakach, a także obejrzeć przy okazji nowinki motoryzacyjne czy rowerowe. To plenerowe „zawalnianie”, czyli czysty relaks, dobrze konweniowało z hasłem przewodnim tegorocznej Nocy z Designem.

Od chwili otwarcia imprezy aż do jej zakończenia o północy przez piętra galeri przewinęło się wiele osób w różnym wieku (były nawet oseski w wózeczkach) i pewnie każdy z nich znalazł coś, co go zainteresowało, rozbawiło, a także zachwyciło. W ofercie wielu firm i marek, które mają swoje miejsce w galerii, jest bowiem szereg pięknych, ale i funkcjonalnych mebli, przedmiotów, materiałów dekoracyjnych, oświetlenia, które potrafią zaspokoić oczekiwania zarówno zwoleników tradycyjnego, wysmakowanego – co często oznacza także kosztownego – stylu, jak i zakochanych w nowoczesnych, prostych, ale i awangardowych aranżacji, które nie wydrenują za bardzo portfeli kupującego.  

Sama bowiem Dorota Koziara, artystka, architektka wnętrz, która współpracuje z markami z najwyższej półki, mówi, że design jest dla każdego i na każdą kieszeń. Są rzeczy wyrafinowane, drogie, ale i pięknym wyglądem, starannością wykonania i nietuzinkowością oznacza się wiele rzeczy codziennego użytku, za które nie trzeba płacić fortuny. Artystka pokazywała swoje prace podczas tej Nocy z Designem i chętnie o swojej pracy, a także o cechach dobrego designu rozmawiała ze zwiedzającymi ekspozycje. W tym roku zwiedzający mogli też oglądać wystawy z pracami Tomka i Gosi Rygalików, a także Oskara Zięty, którego chyba największe dotychczasowe dzieło będą mogli podziwiać wszyscy relaksujący się na wrocławskiej Wyspie Daliowej. 

Podczas wydarzenia można było także np. wypatrzeć, a nawet zdobyć autograf popularnego aktora Piotra Polka, który jak się okazuje – jest również bardzo utalentowanym twórcą mebli, autorem kolekcji pn. „New Classic Design". Można ją było również podziwiać tej nocy w galerii przy Braniborskiej.

Wśród punktów programu, wyzwalających aktywność zwiedzajacych, były np. warsztaty ze studiem Zielona Wrona, polegające na wykonywaniu biosfery w... słojach, czy malowanie krzeseł marki Fameg z blogerkami Pani to Potrafi, „rezydentkami” Galerii Wnętrz Domar.

Wielu starszych i młodszych dało wciągnąć się również do zabawy w konkursie z nagrodami, polegającym na zbieraniu pieczątek na Przystankach Dobrego Wnętrza, czyli tam, gdzie królował dobry design, przy okazji przekonując się, na czym on tak właściwe polega. Wszyscy właściciele ekspozycji zadbali o to, by spacer wśród wielu znanych mniej lub bardziej marek odbywał się w swobodnej i „smacznej” atmosferze, proponując gościom napoje, owoce, kanapki czy słodycze.

 

A jeśli o smaku mowa, to niewątpliwie jedną z największych atrakcji tegorocznej Nocy z Designem były warsztaty kulinarne, prowadzone przez Piotra Kucharskiego i Tobiasza Hermana – twórców Studia Kulinarnego Browar Mieszczański, których przygotowane przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności potrawy można było potem degustować.

Pewien obraz tegorocznej Nocy z Designem znajdziecie w galerii, a najlepiej przeżyjcie to sami podczas następnej, jubileuszowej. 10. edycji tego wydarzenia. (fot. mawi)  

 

 – Co roku Noc z Designem przybliża wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”. Według nas to manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – mówi Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Zobacz, co czeka uczestników tegorocznej Nocy z Designem:

9. Noc z Designem #Zwolnij

9. Noc z Designem #Zwolnij

Spotkania / Targi / Design
Termin 22 czerwca 2017 od 19:00 do 23:59

Miejsce Galeria Wnętrz Domar

Zobacz

Wystawcy Galerii Wnętrz Domar w swoich salonach przygotowali na ten wieczór wiele wyjątkowych atrakcji i MUST SEE, czyli produkty szczególnie warte uwagi, będą również promocje i konkursy dla gości. Uczestnicy 9. Nocy z Designem będą mogli wziąć udział w szczególnje zabawie.

– Przygotowaliśmy na terenie Galerii Wnętrz Domar 13 Przystanków Dobrego Wnętrza, w których prezentujemy produkty sprzyjające lepszemu życiu, podkreślające np. rolę dobrego snu, interakcji z najbliższymi, koncentracji na potrzebach ciała, zachęcające do dziecięcej kreatywności i nie tylko. Przechodząc przez wszystkie Przystanki, nasi goście nie tylko dowiedzą się ciekawych faktów na temat życia pod hasłem „Zwolnij”, ale także będą mogli wygrać bardzo atrakcyjne nagrody” – dodaje dyrektor Jakub Wallner.Zgłoś uwagę