9 maja – remont torowiska na ulicy Pomorskiej i Reymonta

W związku z remontem torowiska na ulicy Pomorskiej, na placu Staszica i ulicy Reymonta, od 9 maja 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 14, 15, 24 i 70. 


Linia 14 i 24

Tramwaje linii 14 kursujące w relacji Krzyki - Poświętne będą kursowały objazdem od ulicy Dubois przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką.

W kierunku przeciwnym jako oznaczone numerem 24 w relacji Poświętne - Krzyki przez ulicę Żmigrodzką, Trzebnicką, plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka i Drobnera do ulicy Dubois.

Linia 15

Tramwaje linii 15 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Dubois przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką z pominięciem przystanku „pl. Staszica”, „Kleczkowska” i „Bałtycka”.

Linia 70

Tramwaje linii okresowej 70 od placu Powstańców Wielkopolskich pojadą w obu kierunkach przez ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką do pętli Poświętne.

Obsługę komunikacyjną placu Staszica i ulicy Reymonta nadal będą zapewniały kursujące autobusy linii K. 142, 714 oraz linii 132 (pl. Staszica).


Prace potrwają 3 tygodnie i tramwaje powrócą na ulicę Pomorską i Reymonta w dniu 30 maja 2020 roku (sobota).Zgłoś uwagę