Środa kolejnym dniem wyścigowym na Partynicach

Memoriał profesora Andrzeja Modrakowskiego i Memoriał Kasi Litwiniuk dla koni czystej krwi arabskiej oraz dwie gonitwy zaliczane do Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK Partynice dla koni pełnej krwi angielskiej - to główne punkty programu kolejnej wyścigowej środy (16 września) na Partynicach. Pierwsze gonitwy rozpoczną się o godzinie 15.00.

  • fot. Agata Władyczka

    fot. Agata Władyczka


Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego jest gonitwą I grupy, spotykają się w niej konie (z wyjątkiem jednego), mające na koncie zwycięstwo. Pierwszy raz na Partynicach pobiegnie Hefira Grand, która po efektownym wygraniu w debiucie, była druga w licznie obsadzonej Nagrodzie Trafa.

W Memoriale Kasi Litwiniuk spotkają się m.in. Kimani, który ostatnio był drugi na Partynicach, tracąc tylko pół długości do zwycięzcy oraz Endurance, który także niedawno zajął drugie miejsce w gonitwie I grupy. Wszystkich koni dosiadać będą wyłącznie amazonki.

8. dzień wyścigowy sezonu na Partynicach

8. dzień wyścigowy sezonu na Partynicach

Wydarzenia sportowe / Zawody / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 16 września 2020 15:00

Miejsce Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zobacz

Pierwsza amazonka, która wygrała Derby

Katarzyna Litwiniuk była pierwszą w kraju amazonką, która wygrała Derby. Dokonała tego 4 września 1994 roku na Partynicach, dosiadając Sagi. Wykazała się dojrzałością taktyczną godną doświadczonego dżokeja – zaatakowała w najdogodniejszym momencie, wytrzymując psychicznie walkę na finiszu. Pierwszy raz wystartowała w gonitwie 21 kwietnia 1989 roku na Partynicach. Debiut był nadzwyczaj udany, bo dosiadając Czajki, wygrała wyścig.

Po maturze rozpoczęła studia zootechniczne na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Chciała zostać trenerem koni wyścigowych. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, życzliwa – kochała konie, które stały się treścią jej życia.  Osiągnęła w karierze 37 zwycięstw na 163 starty. Ostatni miał miejsce 20 sierpnia 1995 roku z tragicznie zakończonym skokiem przez ostatnią przeszkodę gonitwy z płotami.

W dwóch gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej o kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Młodych Jeźdźców pod patronatem dyrektora WTWK Partynice powalczą uczniowie i starsi uczniowie. Pierwsza z nich, na dystansie 2200 metrów, zgromadziła dość wyrównaną stawkę 11 koni, wśród których trudno wskazać zdecydowanych faworytów. W drugiej, na dystansie 1907 metrów, ścigać się będzie dziewiątka uczestników i tutaj również stawka jest w miarę równa.

Początek 8. dnia wyścigowy sezonu 2020 w środę (16 września) o godzinie 15. Wstęp jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony torpartynice.pl. W serwisie WTWK Partynice będzie także prowadzona transmisja na żywo.Zgłoś uwagę