7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton [RELACJA, WYNIKI]

Równo o godz. 22.00 kilkanaście tysięcy zawodników wybiegło na trasę 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Przy wspaniałym dopingu kibiców nie był wstanie ich zniechęcić nawet mocny deszcz. Zwycięzcą 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu został Etiopczyk Getaye Gelau, dwaj Polacy zdobyli podium. Na Stadionie Olimpijskim do późnej nocy trwało wspaniałe święto sportu.

• Zawody z czasem 1:04:38 wygrał Etiopczyk Getaye Gelau, najlepszą kobietą była Oleksandra Shafar z Ukrainy.

Na starcie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu ostatecznie zameldowało się blisko 11 tysięcy zawodników. Na Stadionie Olimpijskim kibicowało im kilka tysięcy osób.

Mimo padającego deszczu wszyscy bawili się świetnie. Wrzawa na stadionie podnosiła się co chwilę. Zawody otwierał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który również wziął udział w biegu, notując czas 02:09:40.

7.pko Nocny Wrocław Półmaraton ��������

Opublikowany przez Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Sobota, 15 czerwca 2019

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton z czasem 1:04:38 wygrał Etiopczyk Getaye Gelau. Za nim przybiegli dwaj Polacy, Artur Kozłowski (01:05:03) i Szymon Kulka (01:05:03). Wsród kobiet zwyciężyła Ukrainka Oleksandra Shafar (01:12:15), drugie miejsce zajęła Kenijka Jebet Caroline Korir (01:12:18), a na trzeciem stopniu podium staneła jej rodaczka Nundu Ruth Mbatha (01:15:57).

Pełne wyniki 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Transmisja on-line

Muzyka klubowa, medale z krasnalami i wiele atrakcji

Wszystkim odwiedzającym mnóstwo wrażeń w trakcie półmaraton zapewniało miasteczko biegowe. W nim wrocławianie i kibice mogli znaleźć specjalną strefą zdrowia. Można było również poćwiczyć na specjalnym rowerze, wyciskającym sok ze świeżych owoców. Na miejscu każdy mógł porozmawiać również z ambasadorem programu „PKO Biegajmy razem”, Pawłem Januszewskim, znanym lekkoatletą.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 15 czerwca 2019 22:00

Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Zobacz

Zgodnie z tradycją, największy bieg Dolnego Śląska to wydarzenie łączące kulturę fizyczną z innymi dziedzinami kultury. W poprzednich edycjach wydarzenia, uczestnikom towarzyszyła muzyka klasyczna, stylistyka filmowa oraz hity lat 70, 80 i 90. Tym razem motywem przewodnim były klubowe rytmy.

Już podczas startu, na Stadionie Olimpijskim pojawiły się efekty wizualne i imprezowa muzyka. Specjalnie podświetlony został jeden z symboli wrocławskiego biegu – Most Grunwaldzki (który biegacze przemierzą dwukrotnie). Jednak największą niespodzianką było rozświetlenie światłem olimpijskim zabytkowej wieży stadionu.

Wyjątkowe były także medale przygotowane dla biegaczy. Jeden z symboli Wrocławia – sympatyczny krasnal – już w ubiegłym roku powrócił na medale półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska. Tym razem na szyjach zawodników, którzy ukończą dystans ponad 21 km, pojawiła się para krasnali. Roztańczonemu skrzatowi towarzyszyć będzie partnerka w imprezowym nastroju.

„Biegnę dla... Agnieszki i Kacperka”

W trakcie biegu odbywała się akcja charytatywna „biegnę dla Agnieszki i Kacperka”. Uczestnicy pomagali 16-miesięcznemu Kacerkowi, który urodził się z wadą wrodzoną lewej rączki oraz 20-letniej Agnieszce, która cierpi m.in. na dysplazję włóknistą. Na starcie zameldował się również człowiek, którym w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował pierwszy numer strartowy ofiarowany na Orkiestrę przez Jacka Sutryka, prezydenta miasta. Dwie godziny przed półmaratonem wystartował również PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego na dystansie 1,5 km.