Wrocław. Europejska Stolica Kultury

500 dni do ESK 2016. Czekają nagrody

Szukajcie nagród na stronie konkursu do piątku.

  • ESK 2016 Gadżety, Kindle

    W konkursie do wygrania m.in. kindle'a/fot. Mat. pras.


Do inauguracji wydarzeń w 2016 roku, kiedy Wrocław będzie gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury pozostało dokładnie 500 dni. Z tej okazji biuro ESK Wrocław 2016 rozda w kilku mediach aż 500 nagród. Każda jest w istotny sposób związana z wydarzeniami artystycznymi.

Do wzięcia będą m.in. elektroniczne czytniki książek kindle (można na nim czytać książki, które zachwycają czytelników Wrocławskich Targów Dobrej Książki), specjalne zestawy gadżetów z charakterystycznym logo ESK 2016 (na które polują zwłaszcza kolekcjonerzy), bilety na spektakle teatralne i specjalne imprezy.

Co jeszcze znalazło się w puli? Choćby podwójne zaproszenie na Galę wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, jaka odbędzie się 3 grudnia 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki, bilety na Zarzuelę, superprodukcję, jaką przygotowuje na 2016 rok Ewa Michnik. Gwiazdą wielkiego spektaklu na Stadionie Wrocław będzie José Cura, słynny tenor, a spektakl obejrzy łącznie 50 tysięcy widzów. – W ramach konkursów organizowanych z okazji 500 dni do Europejskiej Stolicy Kultury chcemy pokazać proces przygotowań oraz sposoby na włączenie się w ESK. Niektóre z nagród wskazują w którą stronę zmierza program artystyczny przygotowywany przez kuratorów. Inne prezentują bogactwo aktualnej oferty kulturalnej miasta – podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Co zrobić, aby wygrać jedną z wielu nagród? Śledzić konkursy tutaj do końca tygodnia.

MATZgłoś uwagę