5 podwójnych zaproszeń na transmisję z National Theatre [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 22 września do 9.00.


Mamy dla Was 5 podwójne zaproszenie na transmisję spektaklu „Opera za trzy grosze” Bertolda Brechta z National Theatre. Obejrzycie go w czwartek 22 września w Kinie Nowe Horyzonty o 19.45. Opera za trzy grosze powstała z inspiracji Operą żebraczą Johna Gaya z 1728 roku. Dzieło z gatunku ballad opera, luźno złożone z ciągu dialogów, piosenek i arietek odnoszących się do aktualnej sytuacji społeczno-obyczajowej, odkrył ponownie Brecht i na jego bazie postanowił stworzyć współczesną wersję. O skomponowanie muzyki zwrócił się do uważanego wówczas za jednego z najbardziej awangardowych kompozytorów – Kurta Weilla. Muzyka okazała się przebojowa, a najbardziej znany song Ballada o Mackie Majchrze do dziś bywa wykonywany przez najwybitniejszych śpiewaków estrady i opery. National Theatre wystawia Operę za trzy grosze, starannie dobierając realizatorów i wykonawców. Adaptacji dokonał Simon Stephens (Dziwny przypadek psa nocną porą), reżyseruje Rufus Norris, dyrektor artystyczny NT (Każdy, Zawsze piękne). W głównych rolach zobaczymy Rory’ego Kinneara (Hamlet, Bill Tanner w trzech filmach o Jamesie Bondzie) jako Mackie Majchra oraz Rosalie Craig (Jak wam się podoba) jako Polly Peachum.

Aby wygrać 5 podwójnych zaproszeń na „Operę za trzy grosze” trzeba do 21 września do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i wymienić przynajmniej jednego artystę, który śpiewał piosenkę Mack The Knife.  

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.Zgłoś uwagę